Proč jsou pletací jehlice tak dlouhé, když to přece musí nějakým stylem omezovat jejich manipulovatelnost?

Nejlepší odpověď
annas

Co považujete za dlouhé jehlice? Jehlice mají různou délku podle toho, zda někdo plete ponožky, rukavice, šálu či svetr.

Existují také kulaté jehlice, na nichž se plete celý svetr najednou, nemusí se v bocích sešívat.

Délka jehlic je důležitá proto, aby se na ni vešla třeba šířka svetru, který vzniká.
Jehlice jsou z různého materiálu a mají různou tloušťku. Jejich použití závisí na síle příze, na tom, jak pletařka oka stahuje, o jaký jde vzor atd.

Další odpovědi
ivzez

Délka jehlic pletení neomezuje manipulaci s jehlicemi. Naopak
usnadňuje pletení (pletařka volí délku podle toho, co chce plést).

Mc Merkurion

… a to si vezmi, že některé jsou dokonce tak dlouhé, že jsou už spojené >>> teda nevim, jak bys chtěl namačkat voka na pořádným svetru na háčkovací jehlici …