atena

Proč jsou parfémy v kamenných parfumeriích i třikrát dražší než v e-schopech?

Nejlepší odpověď
anonym

Řekl bych, že v kamenném obchodě jsou parfémy originální.
Doplňuji:
Odíku, koupil jsem na Aukru parfém Hugo Boss a přišel mi Hugo Boos!

Další odpovědi
odik

Co píše barbakan je blbost.

Na e-shopech je všechno levnější, ne jen parfémy. A proč je tam takový rozdíl? Kamenný obchod stojí nemalé peníze za nájem a pracovníky. Pokud se ale podíváte, tak ve většině těchto obchodů lidé nenakupují. Jen si je ozkoušejí, a pak je koupí levně na internetu. Aby to vyrovnali, tak musejí mít vyšší ceny, což vede lidi k tomu, aby na internetu nakupovali ještě víc, a tak pořád dokola.

Dál e-shopy většinou nakupují od těch nejlevnějších dodavatelů. Kamenné obchody mají často jediného dodavatele a od něj brát musí, i když je drahý.
Doplňuji:
barbakan: Aukro není e-shop! Je to stejný, jako když si koupíš něco na parkovišti před obchoďákem. Já mluvím o ověřených e-shopech.

da ny

Většinou mají jinou vůni než originály z parfumerie (opakovaně vyzkoušeno).
Je vhodné využívat pro nákup vybraného zboží akčních slev.
Sprchové gely jsou v parfumeriích mnohdy levnějš (bez akce, např. Bourjois asi o 10,–), než v drogériích.

ReHu

Kamenné obchody mají mnohem vyšší náklady na provoz.
E-schopy objednávají často zboží od dodavatele. Proto dodávají až za několik dní.

lexx

1.) e-shop má nižší provozní režie a tedy i finální cenu
2.) aby si výrobek mohly dopřát všechny příjmové skupiny