FlAsh_7

Proč jsou objektivy v mm?

Proč jsou objektivy v milimetrech?

Nejlepší odpověď
mosoj

A není to jedno? Převeď si to na co chceš. Je to z ryze praktických důvodů.
Ohnisková vzdálenost 14 mm by byla v cm 1,4 a 1,4 je také clonové číslo. Což je nebe a dudy. No a v metrech by to bylo 0,014. Nepřipadá ti to blbé?
V palcích to raději ani neuvádím.

Další odpovědi
Kelt

Klidně mohou být v cm, palcích, nebo jiných jednotkách, je to otázka desetinné čárky a řádu. Asi je to praktické. Tvoje výška se udává v cm, protože v mm by to bylo obrovské číslo a pro objektiv je výhodnější použít mm ze stejného důvodu.

Dochy

  1. Chtělo by to se lépe vyjadřovat.
  2. Předpokládám, že Ti jde o jeden z hlavních technických parametrů objektivu, což je ohnisková vzdálenost. A vzdálenost se u nás zkrátka udává v metrech a násobných jednotkách dle SI. „mm“ je pro většinu objektivů vhodnou jednotkou, protože pak je udáno „rozumné“ číslo (pro většinu objektivů jde o dvou až tříciferné celé číslo)

Edison

Starší německé objektivy měly ohniskovou vzdálenost uváděnou v cm. Např. objektivy leitz.