Jrkuft

Proč jsou nůžky z lekárničky zahnuté a mají oblouček?

Zahnutí bych pochopil. Při stříhaní oděvu z pacienta je určitě lepší ale proč mají na konci jedné čepele malý oblouček v pravém uhlu k čepeli?

Nejlepší odpověď
gecco

Netuším, jaké máš nůžky v lékárničce…
😉
Ale pokud myslíš něco takového – https://im9.cz/iR/im­portprodukt-orig/c1f/c1f3­9d72c87d967f205c6a40a1a0­98b8.jpg , pak se jedná o tzv. převazové nůžky a jejich ´dolní´ čepel (obvykle k tělu ´pacienta´) je zakončena tak, aby se omezila možnost jeho nabodnutí a ´horní´ je kratší a ´schovaná´, aby bylo možné zavřené čepele prostrčit otvorem a teprve poté nůžky otevřít…
😉

Další odpovědi
isteron

Používajú sa na rozstrihnutie sádrových obväzov, aby neuškodili pokožke.