Lgee

Proč jsou notebooky furt tak pomalé?

Výkon počítačů se každých 10 let 1000 nasoby takže notebook který měl před rokem problém utáhnout například gta SSN andreas za 10000,– by dnes mel za stejnou cenu utáhnout GTA 5 ne? Pokud je 100× výkonnější.

Nejlepší odpověď
Dochy

„každých 10 let 1000 nasoby“ a na to jsi jak přišel? Moorův zákon mluví jen o počtu tranzistorů na čipu, nikoli o výkonu počítače. Ani nevím o nějakém výzkumu, který by nějakou takovou závislost dovozoval alespoň v historii.

Další odpovědi
elkon

Tak si kup kvalitní PC, já si nestěžuji. Mám tři počítače a všechny makají dobře. Z toho jeden je notebook. Samozřejmě neprovozuji žádné přiblblé hry, pouze upravuji videa, hudbu, obrázky a další kancelářské činnosti.

cochee

Proč všichni „musejí mít“ (tak zoufale pomalé) notebooky, když 90% lidí stejně jejich hlavní featuru, kterou se liší od stolních PC, totiž transportabilitu, nevyužívá? Nevyměníš v tom grafárnu, nevyměníš v tom procák (obojí jak kvůli upgradu, tak i při poruše), nepřidáš do toho RAM – jasně, přidáš, ale s daleko většími omezeními než u stolního PC, atd. atd.
Proč jsou notebooky tak pomalé? Protože se do nich cpou málo výkonné krámy, které ale mají malou spotřebu, takže je splněna jedna z podmínek dobré transportability (přenosnosti) – dlouhá výdrž na rozumně velké baterie (nikdo s sebou nechce tahat noťas, který vydrží jet dva dny, ale baterie způsobí, že váží 5 kilo…)

led

Je to jednoduché s nárokom na hardware rastú aj nároky na software a naopak. Tie časy keď na počítač stačila 1kB pamäť sú už dávnou minulosťou. Je to ako s cestami, ešte nedávno nám stačili cesty 1.triedy áut bolo málo a jazdili pomaly , dnes už diaľnice sú málo pre rýchle vozidlá „nadupané“ elektronikou.