Michal Kole

Proč jsou něteré léky zatavené v blistru a některé pouze nasypané ve skleněné nebo plastové lahvičce ?

Které léky musí být a zataveny a které lze nasypat ?

Nejlepší odpověď
anonym

Některé léky musí být chráněny i před běžnou vlhkostí, pak by došlo k nežádoucím reakcím.

Další odpovědi
mosoj

V tabletách není jenom účinná látka , ale přidává se plnivo a látka zabraňující slepování tablet ( také éčko), nebo se tablety potahují vrstvou která zajistí prodloužený účinek nebo to aby se tableta dostala až do střev.
V blistrech jsou většinou tablety do kterých není vhodné látku proti slepování přidávat.
V neposlední řadě také hraje roli cena za balení, což bych řekl je hlavní důvod velkokapacitního balení do lahviček. Každá koruna je dobrá, pro každého .

zjentek

Protože zajištění bezpečnosti, účinnosti a kvality léku vyžaduje i správné uchovávání, čili skladování léku!!! Podmínky skladování léků jsou přísné, jelikož u léku, který byl skladován za nevhodných podmínek, není zaručena výše zmíněná kvalita, účinnost a bezpečnost. Užití takového léku může způsobit nepředpokládané nežádoucí účinky různého rozsahu, které potom pozoruješ jako své vlastnosti
..aby ta poradna působila i trochu přátelsky, zeptám se- pozoruješ něco na sobě? Když, tak napiš do diskuse ,)
samozřejmě v rámci širšího záběru otázky
..a co se týká podotázky- které léky se jak uchovávají je vždy popsáno v příbalové informaci.

cochee

Je to do značné míry i záležitost značky. Například fa Apotex dodává všechny léky volně sypané v bílých plastových nádobkách s modrým víčkem.