petka.s

Proč jsou Němci bohatější než my?

Proč jsou němci bohatější než my?

To je nepravedlive.

Nejlepší odpověď
Drap

Proto, že více vydělávají.

Další odpovědi
terry

Bohatší než kdo? Někteří jsou a jiný zase nejsou.
A proč nespravedlivé? Podle čeho a koho tak soudíš?
Znám české občany, kteří jsou bohatší (vydělávají víc peněz) než mnoho německých.
A taky je v Německu mnoho dražšího, Tak musejí mít vyšší příjem.

xxx3

Proč jsou Indové chudší než my. To je nespravedlivé.
Jinak není špatné mrknout třeba sem:
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_cou­ntries_by_GDP_(n­ominal)_per_ca­pita
je to žebříček, kde je hrubý domácí produkt rozpočítaný „na hlavu“. Naše země je na to lépe, než většina ostatních zemí.

dubraro

Protože tam neměli socialismus.

Mc Merkurion

… opravdu duchaplná otázka od někoho, kdo si myslí že je moc inteligentní (https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-jsem-moc-inteligentni ) … chtěl jsem odpovědět, ale dovětek o nespravedlnosti mne přesvědčil, že tady vysvětlení a fakta nepomohou …

dr.luha

Protože vysávají okolní, chudší státy…

Arne1

Protože jsou šikovní a dokáží problémy přenášet jinam.
Vem si příklad se kterým jsem se právě setkal.
Německý obchoďák si nechá u nás vytisknout reklamní materiály. Cena bude samozřejmě nízká, mnohem nižší než by to bylo v Německu. V ceně těch reklamních materiálů je totiž i jejich kompletace a za tu u nás zaplatí 60 centů BRUTTO za hodinu a je to považováno za perfektní přivýdělek k mateřské nebo důchodu. Obávám se, že v Německu by za 60 centů na hodinu nikdo nepracoval, .
Takže pokud se my spokojíme s takovou almužnou, tak se nelze divit že jsme mnohem chudší.

A pak další faktor – gastarbeitři. V Německu je legálně obrovské množství cizinců, kteří jsou často využívaní na podružné práce které rodilí Němci nechtějí dělat. Většinou jsou to Turci. A jak je to u nás ? Máme tady sice vietnamskou menšinu a nějaké pracovníky ze Slovenska. Nicméně bychom mohli mít u nás zaměstnanou spoustu, většinou skutečně vzdělaných, Ukrajinců – jenže náš hloupý stát jim klade do cesty různé bariéry.

autacek

Ano, je to nespravedlivé, protože on je celý svět nespravedlivý. Naštve to obzvlášť, že jsou to Němci, kteří náš národ za války zbídačili a jen díky jim jsme pak skončili ve východním bloku.

Útěchou ti snad může být, ze se máme pořád lépe, jak odhadem cca 70% zbytku světa, no a to je celkem fajn, ne?

Lamalam

Proč jsou Somálci chudší než my? To je nespravedlivé.

xxx3

Aha, vidím, že jsem měl přibližně stejnou myšlenku, ale nepodíval jsem se do diskuze.

terry

Lamalam, to je na nominaci 😁