doney gal

Proč jsou někteří starší lidi tak pracovití?

Nechápu, proč jsou starší lidi tak pracovití. Mám na mysli především chlapi padesátníky, šedesátníky. Dělají v práci spoustu hodin denně a v tom zbytku a o víkendu zase pořád pracují na domě, na zahradě, na autě, pořád něco opravují, kutí. Pořád jen pracujou. Jako proč?

Nejlepší odpověď
led

Jednoducho, sú zvyknutí na neustálu činnosť.
Práca udržuje ich fyzicku i duševnú kondíciu. Nepodliehajú tak chorobám beznádeje.
Ešte aj keď pozriete na obrázky od Lady „stařečkové na zápraží“, aj tam sedia a melú a melú svojimi palčekmi.
Starší ľudia nedokážu tak bezcieľne a bezmyšlienkovo oddychovať ako mladí, na to ešte „ˇpenzisti“ nedorástli.

Další odpovědi
marci1

Jsou tak už od mládí naučení. Jako děti a mladí pomáhali doma. Rodiče je naučili jak co spravit, vyrobit. Je to zřejmé již ze rčení : „Práce šlechtí člověka“, „Kdo nepracuje, ať nejí“, „Bez práce nejsou koláče“ apod. Naopak bohužel někteří mladí se dnes za práci „stydí“, nedokáží být manuelně zruční. Rodiče jim málo předávají své znalosti a zručnosti. Měli bychom si více vážit lidí, kteří rádi pracují, obzvláště manuelně ( pokud nejsou workoholiky). Práce nás udržuje v dobré psychické i fyzické kondici. 🙂

mosoj

Aby to co takto ušetří, mohli dát svým dětem, které to ve velké míře považují za samozřejmost.

ten který je

Byli k tomu vedeni rodiči.Dříve platilo že bez práce nejsou koláče.Dnes mám ale pocit,že ten kdo poctivě pracuje je terčem posměchu.Ono je lepší dnes udělat nějaký podvod nebo někoho okrást.Nemusíme chodit daleko,stačí se podívat na některé zdejší hloupé otázky.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-nejaka-holka-muze-chodit-s-popelarem
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/s-kym-ziji-delnici

lexx

jednoduše…jsou vycepovaní a vychovaní totalitním systémem, neznají zahálku a flákotu, je neštěstím že tihle zkušení poctiví zodpovědní kocouři jdou na odstřel v první řadě

anonym

Musel jsem dát většině palec, protože to jsou správné odpovědi.Právě proto,že jsme byli zvyklí dělat za komunistů, tak dnes nás nejvíce bolí to, jak se dneska lehce bez práce přijde k penězům a na druhé straně to, jak naší práci dokázal tento režim rozkrást.
Ano, dokáží si také odpočinout( mé heslo je PÁNBŮH TAKÉ V NEDĚLI NEDĚLAL, a tak neděli prolenoším) ,ale v týdnů se snažím aby práce do neděle byla hotová).
A proč stále pracujeme?PROTOŽE TENTO REŽIM MNĚ NEPLATÍ TAK DOBŘE, ABYCH SI MOHL NECHAT VŠECHNO UDĚLAT CIZÍMI LIDMI A ZAPLATIT JIM.

střevo

museli bejt hyperaktivní už jako děti
a dyž neberou Ritalín
tak jim to zůstane

to by tady měly babizny a dědkové vědět
jóóó u nás v ústavu je fajn
pan Chocholoušek mi říkal
Jeníku nedávej tu vodpověď
ale já ji dám
a´t se něco dovědí