zzzzz

Proč jsou někteří lidé zlomyslní?

Dokáže Vás potěšit cizí neštěstí? Dokážete se radovat jen proto, že druhý radost nemá?
V poslední době na takové lidi narážím čím dál častěji, nevím zda se naše společnost mění k horšímu, nebo zda si těchto vlastností, začínám víc všímat.

Nejlepší odpověď
anonym

zzzzz, zlomyslní jsou lidé, kteří jsou citově jaksi zakrnělí. Něčeho se jim v jejich žiovotech nedostává a proto mají potřebu si své neúspěchy kompenzovat na neštěstí a problémech jiných lidí. Horší jsou vztahy ve společnosti, která je tolik tržní, jako ta naše.
Zdaleka to není ale o beznaději a nevšímavosti lidí. Narazíš na parchanty, ale právě tak na povahy ryzí a obětavé. Asi si negativních projevů opravdu všímáš víc. Přestaň je hledat, otrávíš tím jenom svůj život. Přehlížet křivárny samozřejmě nemůžeš, ale můžeš se takovým škodolibým zlomyslníkům vyhnout, nebo s nimi alespoň nemusíš vést dlouhé (případně žádné) hovory.

Další odpovědi

Neštěstí přeji jen lidem, kteří si to zaslouží.
Naposledy mě potěšilo že jde do vezení Leo Beránek. Tomu bych přál těch let trošku víc než jen 1.

Nemám rád když se lidé smějí třeba bohatým lidem, kteří nabourali luxusní auto. Závist je jedna z vlastností kterou strašně nesnáším.

arygnoc

iba ste si začala viacej všímať, asi.

totiž v našich krajoch je závisť, klebeta (pomluva) a zloprajnosť, zlomyselnosť typickým javom (zdochla mi koza, nech susedovi zdochne krava).

mnohokrát fandíme vlastne tomu zlému (zlu):

  • dobre mu tak,
  • zaslúžil si to,
  • ešte by som mu pridal,

či naopak, iba sucho konštatujeme:

  • čert serie na jednu kopu,
  • chudobnému z hrnca vykypí a pod.

pochodil som kus sveta, ale u nás (ČR, SR) som nevidel, že by v zime niekto z bežných obyvateľov vyšiel do ulíc s termoskou s horúcim čajom a ponúkol ho bezdomovcom (i keď to samozrejme nie je riešenie, ale je to prejav pomoci, súcitenia), že by auto zastavilo a vodič pomohol starenke cez cestu a mnoho iných, na „západe“ celkom bežných vecí včítane pozdravu a akejkoľvek banálnej pomoci (čím nechcem tvrdiť, že sú tam lepší ľudia, proste tak boli vychovaní).

takže, u nás je to vlastne tradícia, ktorú sa podarí zmeniť iba tým, že budeme napodobňovať „tých lepších“ nie iba v hromadení majetku, pojedaní hamburgerov a vianočného šialenstva už v septembri (září) a čo ja viem čoho ešte, ale i v tzv. „kresťanskej láske“ v praxi (i keď mám voči tomuto termínu výhrady, ale lepšie to vyjadriť neviem).

no a v neposlednej rade je to i výchovou, či skôr nevýchovou.

takže spoločnosť sa nezmenila (lebo takí sme boli vždy), čo je určite škoda.
takže, vlastne objavujete „domáce ihrisko“, vitajte v svete českého (a slovenského) realizmu.

marci1

Lidé jsou zlomyslní, protože se nudí, jejich život se jim zdá nezajímavý a trpí nedostatkem sebedůvěry.

iceT

Nejsem nebo nebývám zlomyslná,spíše škodolibá,myslím,že je mezi těmito dvěma pocity,či jak to nazvat,nějaká velmi tenká hranice.Jistě chechtám se hlouposti druhých nad videi některých jedinců,nad jejich pády ze všech možných objektů,nepove­dených pokusů o skoky a salta do vody,ale nepřála bych nikomu nic zlého.I když snad jeden dva jedinci by se i našli,ktrým bych trochu té smůly přála,ale ne neštěstí.

Protiva

na neštěstí, nebo nehody druhých jsou založeny skoro všechny komedie.
svádět to na zlomyslnost je ubohost.

postcd

možná že jsou zlomyslní, protože k nim jde hodně zla a sami potřebují to dobro, naději

Andrílek

Ahoj,
buď se tak narodily nebo někoho nemají rádi, něco se mu stane špatného a pro druhého je to pomsta- stačí se jenom smát. Ale jak se říká: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.
Andrílek