Avatar uživatele
Herek

Proč jsou někteří lidé vtipnější než jiní lidé?

Co způsobuje to, že někteří lidé přímo srší vtipem a jiní ne? Jde mi hlavně o pohled z psychologic­kého/fyziologic­kého hlediska.

Za každou odpověď předem děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, marci1, lota, Mirdas, Elixír před 3498 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Bohužel, smysl pro humor či vtipnost se nedají naučit. Stejně jako vyjadřovací schopnosti, umělecké nadání atd. je „dar od boha“, člověk se s dispozicí narodil. Ale určitě to jsou příjemné vlastnosti, stejně jako pohotové reakce.

Když se někdo snaží být vtiopný za každou cenu, přinese to opačný efekt. Proto je důležitá přirozenost, být sám sebou. Jsem, jaký jsem

Druhá skutečnost, že každý není naladěný na stejnou notu, neumí chápat vipné reakce, často myšlené v nadsázce, někdy i v ironii. Takže vtip padne na neúrodnou půdu a vyšumí …

Někdo umí vtipy vyprávět, jiný je sice pochopí, ale neumí už je předat dál. Takovým vypravěčem vtipů byl herec Jaroslav Vojta, který se vtipem pobavil, ale když chtěl vyprávět dál, nepovedlo se, vtipy „zvojtil“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Proč je každý člověk jiný ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Každý za humor považuje něco trochu jiného. 1001102 určitým lidem přijde vtipnější než bavič mas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Člověk se s dispozicí být vtipným narodí a nebo nenarodí. Vtipnost nelze koupit, ani se jí naučit. Vtipný člověk je bystrý, duchaplný, důvtipný. Bohužel se někteří lidé domnívají, že jsou „vtipní“, ale jsou spíše trapní, hulváčtí a urážejí ostatní. Vtipnost musí být duchaplná, jemná, decentní, povznášející, prostě opravdu vtipná. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pondělí

Takže duševno,nezáleží na vykládajícím ale na poslouchajícím,
Ten samý člověk v jedné skupině lidí je humorný,v jiné skupině,trapný
Ale to je stará pravda,která je o hovořících a o posluchačích.
Nezáleži na tom co povídám,ale na tom,co tím poslouchající chápe.
A to se liší u nás všech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

to se zřejmě nikdy nedozvíš ..mě by třeba zajímalo, proč je některej dobytek hladovej jinak než jiní a proč pak ti samí lidé pos.erou planetu10× více než jiní lidé

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ti vtipní dostali dar od Boha?:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Beer4Real

Už sem se tak narodil. Můj úděl byl být velmi vtipný člověk a plním to každý den.
Ne každý má to štěstí sršet vtipem jako já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
milablond

Asi to bude vrozene, jak pisi kolegove. Ale muze to treba ovlivnit i rodinna situace, prostredi, kde zijeme… Je to v podstate zavisle na druhu cloveka – optimista/pesi­mista/introver­t/extrovert/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

To naštěstí nikdo neví.
Představte si, že by na to lidé přišli a každý by byl stejně sršel vtipem.
Nebylo by to rozeznatelné a bylo by po humoru.
Konec konců jako v kterékoliv činnosti nadaného člověka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek