hapiky

Proč jsou někteří lidé tak alergičtí na znalosti či moudrost jiných lidí?

Může mě trefit šlak, když se např. nějaký hospodský darmošlap vysmívá někomu s vědomostmi které dotyčného bezpochyby dalece převyšují. Nevím, jestli si to vůbec uvědomuje, že je trapně a naivně hloupý(á),nebo jde jen o žárlivost či nenávist k těm, kterým nesahají ani po kotníky ?

Nejlepší odpověď
Kepler

I hospodský násoska prostě má svou pravdu a ničím mu to nevymluvíš. Chrání si tak své ego. Kdo si to svoje ego uhájí, může dokonce umřít šťastný. Vůbec mu nevadí, že umře hloupý.

Další odpovědi
Anikitos

Lidé jsou natolik omezení na kolik pro ostatní nemají dostatek pochopení ani uznání…
Myslím, že to omezení pochází z nedostatku vzdělání (učení) a výchovou.

marci1

Moudrý člověk naslouchá, přemýšlí, diskutuje, nikoho neuráží, nikým nepohrdá. Pokud něco neví či případně něčemu vůbec nerozumí, klidně to přizná, rád se poučí a je rád, že je o něco „chytřejší“. 🙂

Jiří Bohumil

„Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí“. On si to neuvědomuje, neboť mu to ani nedochází. A je zbytečné se tím trápit, natož aby Tě z toho „trefil šlak“. ☹
A nejsou to jenom hospodští.:-)

klumprt

Myslím, že mluvíš o něčem, co je známo jako Dunningův–Krugerův efekt

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dunning%C5%AF­v%E2%80%93Kru­ger%C5%AFv_efekt

zjentek

Také nechápu, proč jsou úplně všichni lidé na mé znalosti a moudrost tak tuze alergičtí!

(V mém světě se jedná o pět konkrétních osob a jeden celý server.)

Kryšpín

Můj šéf má názor, v kapitalismu jak se vyjde ze školy, tak je člověk ihned chytrý, rozumný, moudrý a proto vystupuje seběvědomně, většinou má názory, jak z ministerstva pravdy, v případě, že se dostane do politiky, neb na vedoucí pozici, tak je to pravé ořechové na dlouhé časy.