helpmelidi

Proč jsou některé názvy filmů „blbě přeložené“?

Myslím tím ty názvy. Teď mě napadá třeba Doctor who a česky je to Pán času nebo Nightmare before christmas a česky Ukradené vánoce.

Nejlepší odpověď
Jsemtady

Marketing. Vybiraji se takove nazvy, ktere mohou dle nazoru distributora prilakat vice divaku, nebo jsou v danem regionu vice vypovidajici. Napriklad nightmare before christmas muze nekde byt pouzivana slangova fraze a kazdemu dojde o cem to bude. U nas se nocni mura ve spojeni s vanoci nepouziva, tak zvolili jiny nazev.