Kelt

Proč jsou některé mailové adresy neplatné?

Mám problém, chci poslat něco lidem, kteří mi také napsali nějakou zprávu. chci použít jejich mailovou adresu, kterou zkopíruji do řádku a chci odeslat. Přichází mi zpráva, že adresa je neplatná. Zkoušel jsem posílat jak celé jméno včetně mailové adresy v závorce, tak samotnou mailovou adresu. Nevím, zda vadí závorky, nebo umístění na řádku. Navíc jsem se dozvěděl, že v některých případech byla mailová adresa správná, ale já jsem mail nemohl odeslat. Odeslal jsem už tisíce mailů, nevím tedy, v čem je problém. A osoby, které jsem kontaktoval mi také nedávno napsaly. Když napíšu odpověď na mail, mail se odešle, když použiji pouze adresu, mail nemůže odejít, protože je adresa neplatná.
Některé zprávy nechci posílat jako přeposílání jedné zprávy.
Ví někdo, kde je problém?

Nejlepší odpověď
Dochy

Bacha, neodpovídáte tu zcela správně. V adrese je možné použít tvar jméno+adresa. Nejsou tam klasické závorky, ale špičaté (znaménka menší, větší). Obvyklá podoba adresy pak je:

„Jméno a Příjmení“ <jmeno@seznam.cz>

Je tam ale víc možností. Bacha na vkládání mezer či jiných ošklivých znaků při kopírování.

Víc ale neporadím, chtělo by to vidět.

Další odpovědi
Funna

celé jméno vč. adresy v závorce?…copak se někdy mailová adresa psala se závorkou a z nějakým jménem?…mailová adresa musí mít vždy tvar nick@server.stát...př. funna@atlas.cz...nikdy v ní není žádná závorka, úvozovky, nebo ani žádné celé jméno, nic takového…pak se nediv, že ti to neodchází…

Pepa25

Emailová adresa je jmeno@domena.TLD Žádné závorky, diakritika atd. Samozřejmě si může poštovní klient adresy pamatovat, stejně tak by mělo jít jednoduše odpověď na email bez nutnosti psát adresu.

Takže doporučuji: buď dát jen odpovědět nebo odpovědět všem a do adres už nezasahovat nebo si ručně vytvořit adresář a vždy jej používat. Kopírování není vhodný postup.