nevim88

Proč jsou některé houby chráněné?

Myslim tim, kdyz uz jsou teda hlaseny ochrancum a vi se, ze na urcitym miste vyrostly, co s nima teda maji v umyslu delat? Nechaji je tam a nic s nima nedelaji, nebo je sami utrhnou? nebo neco jinyho??>.....

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsou vzácné. Proto je nechávají na místě, aby měly šanci se rozmnožit pomocí výtrusů.

Další odpovědi
jsemjá

Je jich málo a jsou velice chutné.

Drap

Stejně jako jiné rostliny či živočiši. Je jich málo a hrozí vyhubení.

zjentek

„Stupeň ohrožení v Česku je mírou šance jednotlivých živočišných i rostlinných druhů na přežití na území České republiky.“ Zdroj: Wikipedie

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_kri­ticky_ohro%C5%BE­en%C3%BDch_druh%C5%AF_ros­tlin_v_%C4%8Ces­ku

@Kepler: už vidím, jak houbaři nechávají jedlé hřiby na místě, protože jsou vzácné…
hahaha

Kepler

zjentek: jsou „houbaři“ a jsou Houbaři. To by ses nestačil divit jaká je za to pálka, kdyby tě nachytali.

zjentek

Mě nikdo nenachytá. Ve většině svých příspěvků poukazuji na to, v jaké společnosti zde žiji… o mně to není… zdaleka (;

zjentek

… A za 10 let na to přijdeš i ty. To bude rok 2023. (;