Avatar uživatele
BANAN93

proč jsou některé filmy zkrácené, nebo cenzurované ?

setkávám se s tím u mnoha filmů co jsem třeba viděl dříve na VHS (tam je použit stejný dabér, ale některá slova používají mírnější) jinak u filmů z internetu jsou třeba drastické scény všechny
http://www.you­tube.com/watch?v=AH0i8rF­UiV4 jako třeba u hitmana – kde později drastické scény chybí i když je vše vysíláno po 22. hodině. Je to problém všech TV – jak našich tak zahraničních (myslím že to filmu ubírá na originalitě – nejsem někdo kdo by se vyžíval v drasťákách, ale přece je nájemnej vrah nemůže mlátit plyšovým medvídkem

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? quentos, briketka10, samolepka před 4081 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

já se vyžívám v drastických filmech a ty co stahuju
tak se mi ještě nic podobného nestalo, nebo jsem
si nevšimla zkrácení, filmy plynou normálně, jak je
uvedeno v ČSFD žebříčku přesně dle uvedeného
času :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mahoney

Proč to tak je nevim, ale jak řikáš – je to potom o dost ochuzený.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ak by sa filmy premietali tak, ako sa nakrútia, boli by rozvláčne a asi veľmi skoro by ste ich prestali pozerať.

  1. cenzúra – tvorčia režisérska – – prestrihanie filmu na pozerateľný s požadovanou myšlienkou
  2. cenzúra – distribučná – určenie sféry divákov – vystrihanie filmu podľa cieľového regiónu a diváka (dodržanie zákonov cieľovej oblasti)
  3. cenzúra – lokálna distribúcia – miestne určenie lokality, vekovej kategórie a času premietania s prípadným zostrihom nevhodných záberov a dialógov (najjednoduchšie – predabovať)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek