BANAN93

proč jsou některé filmy zkrácené, nebo cenzurované ?

setkávám se s tím u mnoha filmů co jsem třeba viděl dříve na VHS (tam je použit stejný dabér, ale některá slova používají mírnější) jinak u filmů z internetu jsou třeba drastické scény všechny
http://www.you­tube.com/watch?v=AH0i8rF­UiV4 jako třeba u hitmana – kde později drastické scény chybí i když je vše vysíláno po 22. hodině. Je to problém všech TV – jak našich tak zahraničních (myslím že to filmu ubírá na originalitě – nejsem někdo kdo by se vyžíval v drasťákách, ale přece je nájemnej vrah nemůže mlátit plyšovým medvídkem

Nejlepší odpověď
briketka10

já se vyžívám v drastických filmech a ty co stahuju
tak se mi ještě nic podobného nestalo, nebo jsem
si nevšimla zkrácení, filmy plynou normálně, jak je
uvedeno v ČSFD žebříčku přesně dle uvedeného
času :)

Další odpovědi
Mahoney

Proč to tak je nevim, ale jak řikáš – je to potom o dost ochuzený.

led

Ak by sa filmy premietali tak, ako sa nakrútia, boli by rozvláčne a asi veľmi skoro by ste ich prestali pozerať.

  1. cenzúra – tvorčia režisérska – – prestrihanie filmu na pozerateľný s požadovanou myšlienkou
  2. cenzúra – distribučná – určenie sféry divákov – vystrihanie filmu podľa cieľového regiónu a diváka (dodržanie zákonov cieľovej oblasti)
  3. cenzúra – lokálna distribúcia – miestne určenie lokality, vekovej kategórie a času premietania s prípadným zostrihom nevhodných záberov a dialógov (najjednoduchšie – predabovať)