jouza

Proč jsou některé filmy ořízlé a jiné na celou obrazovku?

Doplňuji:
Zajímá mě poměr obrazu 16:9 a 1,78:1.

Nejlepší odpověď
gecco

Hmmm…
Mohl bys asi napsat, o jakou obrazovku se ti jedná a jak ořízlé filmy vidíš…
😁
Ale zřejmě půjde o rozdíl formátů 4:3 a 16:9 (až případně 2,4:1 v případě ´širokoúhlých´ formátů)…
http://www.pa­rabola.cz/abc/for­maty-obrazu/
Doplňuji:
16:9 = 1,78:1
😉

Další odpovědi
YourDeathCZ

Je to tak, protože se televize vyrábí s obrazem 16:9, kdežto filmy se vytvářejí 16:9, ale někdy i 16:10, ty jsou tedy šiřší a aby se vlezly na obrazovku(šířkově), tak se musí logicky zmenšit i jejich výška… Snad jsem ti zodpověděl tvůj dotaz 🙂

Mrs.Styles

To je dobra otazka :D Taky me to zajimalo :D Obcas me to fakt stve :D