Proč jsou někdy stejné věci, činnosti i rozhodnutí dobré a jindy ty samé jsou špatné?

Nejlepší odpověď
led

Človek (1) zastrelí iného človeka (2).
1 – Človek (1) vo vojne zastrelí (nepriateľa) človeka (2) = rozhodnutie hodnotené ako dobré
2 – Človek (1) zastrelí (v hádke) človeka (2) = rozhodnutie hodnotené ako zlé /zabitie, vražda/

Další odpovědi
anonym

Tak asi podle našeho rozhodnutí, jeden den se rozhodneme, že věci budou tak a tak, pak se něco zásadního změní a zjistíme, že jsme se rozhodli chybně, to se stává, jestli to teda myslíš takhle
Doplňuji:
aha, špatně jsem pochopila – minule, když jsem vyvěsila záclony, začalo pršet, když jsem to samé udělala včera, uschly hned, tak nějak? :D

setapouch

Dě věci nejsou nikdy zcela stejné.

bolak

nechtěl bys to trochu upřesnit? :)

anonym

rozhodnu se vyvraždit dětský tábor x zabiji někoho v sebeobraně
okradu všechny své klienty x „ukradnu“ někomu žnu, kterou týrá
objednám si nájemnou vraždu x objednám si pizzu
někdo sejme šéfa – rozhodnu se mlčet (při výslechu) x někdo se mi vylévá – rozhodnu se mlčet (vyslechnout ho)

Cožpak rozdíl není jasný?

Quimby

Máš nějaký tvůj příklad?
Ty věci můžou být stejné, ale mohou být vykonány na základě jiných okolností, což je to co napsal Matesax.

zjentek

protože jsme nedozráli k jasnému vědomí, proč tady jsme.

anonym

bolaku, nelze upřesnit, je to teoretická otázka. Vždy vstupují další vlivy. Přirovnal bych to k tomu, že 2× nevstoupíš do stejné řeky.
Extrémní, ale dobrý příklad je od led, taky setapouch a samba.

bolak

aha, já myslel že se ta otázka k něčemu vztahuje, k nějaké situaci kterou jsi zažil..