AmazedWolf

Proč jsou na zvukové kartě dva výstupy na reproduktory?

Jeden je zelený (do toho mám zapojený reproduktory), a druhý je modrý.

Nejlepší odpověď
Quimby

Většinou se dodržují standartní barvy. Pak je zelená výstup( tedy reproduktory), modrá je vstup(piáno, kytara a tak…), růžová bývá speciálně mikrofon. Pak jsou tam nějaké další, například černé jsou výstup do různých reproduktorů, pokud mají oddělené kabely.

Další odpovědi
Hlada

Modrý není výstup, ale linkový vstup.
Standardní barvy konektorů:
růžový – mikrofon
modrý – linkový vstup
zelený – výstup – přední
černý – výstup – zadní
stříbrný – výstup – boční
oranžový – digitální výstup S/PDIF nebo analog. střed

lexx

a je audio signál (zvuk) i v tom druhém výstupu ? taky může jít o přípoj pro mikrofon ale to je jenom úvaha, zvukovky jsou různé…