TarzanMajza

Proč jsou na světě války?

Nejlepší odpověď
fcoop

Dějiny lidí, to je přímo krvavý veletok. Hlavy si lidé rozbíjeli skutečně od pradávna, větší či menší konflikty pak provází člověčenstvo prakticky nepřetržitě a to přesto, že se na přelomu 19. a 20. století odvažovali někteří optimisté a obdivovatelé „nové epochy“ doufat v opak. Nestalo se tomu tak, válčí se dál. (Net)

Vše má své důvody,vše má své následky.
Základní příčina proč se válčilo,válčí a bude se válčit je v tom,že jsme vybaveni tzv. „Zákl.instinkty“.
Patří k nim i hájení vlastního teritoria a chuť zvětšovat si ho.
To funguje u každého druhu,ale my máme ještě k tomu to vyjimečné zařízení v palici,říkáme mu mozek.
Ten nás dřív,nebo později dostane.
Všechno tomu nasvědčuje.

Další odpovědi
annas

Proč? Příčiny jsou různé, nedají se vždy přesně stanovit. Existují např. války o získání území a suroviny v něm, války o moc, z ideolgockých důvodů atd. Válka je loupež …

„Válka je pokračováním politiky jinými prostředky.“

Drap

Pro moc a peníze. Ekonomika kapitalismu nutně války potřebuje.

Gami.Pet

Protože lidi nejsou vyvinutí a jsou predevším sobečtí..

marci1

Proč ? Protože „lidé“ touží po nadvládě, po mamonu, chtějí manipulovat s lidmi, nedokáží přenést přes srdce, že existují různá náboženství, rasy, národy apod. Nedokáží žít v toleranci. Stačilo by „jen“ : Žít a nechat žít" !