zjentek

Proč jsou na Myanmaru stále nepokoje, když moc přímo od vojenské jundy před časem převzali právě sluníčkáři?

Aun Schan Su Ťij – kámoška V. Havla, to tam pevně uchopila do svý moci, ne? Nebo co jsem zase špatně pochopil? Jako… Že po 89' tady v Evropě „sluníčka“ vydupali s námi, to beru, to bylo v klidu, takže to jsme si zasloužili, bo co jinýho bychom chtěli bez boje, že? Nic není zadarmo. Jenže v Myanmě je to jiný – dost krutý. Jde tam skutečně o holý život. Částečně to přičítám faktu, že tam u chýší a příbytků asi nemají moc zámky, takže ani není moc čím na bezpečnostní složky cinkat. Tedy se tam s tím od 89' moc nemažou, co padla Barma. Jenže je tam teď ta Ťij, Havlova kámoška, plna lásky a pravdy, ale to se již opakuji. Nechápu to. Přece pravda a láska nakonec zvítězí, ne? Nebo snad nezvítězí? Jsem zmaten. );

Nejlepší odpověď
ten který je

Naši soudruzi sluníčkáři mají nyní v hlavě zmatek.Su ŤIJ podpořila zákrok proti Rohingům,kteří terorizovali a vraždili venkovské obyvatelstvo v Barmě a tak ji odvrhli.V sou­časnosti převzala moc opět armáda a Su ŤIJ byla odstavena.Oni ale dlouho v nejistotě nebudou,dostanou notičky jaký postoj mají zaujmout.:-)

Další odpovědi
paul1

Zatím je to bohužel mnohdy tak že: Kua vítězí

Herjulfson

Myslím, že je to jasné. Moc sluníčka přece taky škodí. To ví i malé děti. Asi už je z toho pěkně bolela hlava a tak není lepšího řešení než zalézt někam do chládku.

PepasAvalonu

Ona taky není a nebyla žádný svatoušek. Demokraticky se taky nikdy moc nechovala, pouze tak vystupovala (aby získala vliv). Rozhodně neuchopila moc pevně do svých rukou. Navrch měla vždy junta.
V Barmě, stejně jako v plno dalších podobných státech, jsou nepokoje od jejich osamostatnění se z nějaké říše. Po jejich osamostatnění nebyl nikdo, kdo by to uměl zorganizovat a dát tomu správními celku řád. V Myanmaru je rebelující vojsko, které navíc řídí diktátoři. A tak je to od osamostatnění. Jen se střídají jedni mocichtiví nevzdělanci bez řádu s druhými. Moc opírají o vojsko, které má samo nejvyšší moc a de facto nemá konkurenci. Pouze velitelé se mohou střídat.
Podobně ve většině státech jsou od rozpadu Osmanské (a Perské říše) neustálé nepokoje… Republiky bez řadu, bez zákonů, bez tlaku na jejich dodržování. Kriminalita, chudoba, převraty, diktátoři, války, separátní a teroristické organizace,… Žádná organizace, žádné vedení. Pouze nestabilita, využívání situace, zranitelnosti.

Pepa25

Ano, jste hodně zmaten. Po státním převratu je v Myanmaru u moci vojenská chunta, žádní sluníčkáři – ti jsou v ulicích …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Pepa25, tak to ale musí bejt pár dnů, bo ještě někdy koncem ledna tam nad chmury obyvatelstva pocitově vládlo sluníčko.

Pepa25

No právě: koncem ledna resp. přesněji 1.2. vypukl převrat a Aun Schan Su Ťij vojenská chunta zavřela a začaly demošky