Kalim_YT

Proč jsou na kolech od jízdního kola Takové ty gumové „nudličky“ (co trčí z kola)?

Jedná se o takové „nudličky“ s průměrem 1mm a délkou 1cm… Docela by mě to zajímalo

Nejlepší odpověď
Edison

Myslíš na pneumatikách? To jsou zbytky z formy. Ve formě jsou malinkaté otvůrky, kudy se vytlačuje vzduch, aby se pryž dostala všude a nevznikly tam bublinky. Mohou být patrné i u automobilo­vých pneu.