Proč jsou na jednom úřadu (finančním) dva rozdílné názory na placení daní?

V roce 2012 jsem prodal zahradu za odhadní cenu. Znalecký odhad byl vyhotoven v listopadu a já v lednu následujícího roku chtěl zaplatit daň, ale úřednice mi sdělila, že původní odhad je neplatný, protože se od ledna změnily podmínky a tudíž jsem měl opět platit za odhad. Já se na to vyprdl a nechal jsem to až si mne financi najdou a po dvou letech mě našli. V průvodním dopise mi sdělili, že mám donést kupní smlouvu a znalecký odhad a tak jsem vzal složku, ve které byl starý odhad a smlouva. V kanceláři seděla jiná úřednice, obojí zkontrolovala a jala se vypočítat daň z prodeje a vůbec se nepozastavovala na, pro první úřednici věc závažnou, že odhad byl vyhotovený před lednem. Že by to byla byrokracie, v mém slovníku buzerace?

Nejlepší odpověď
beer

Kamarádka na finančáku dělá a proto cosi málo vím – je tam zkrátka bordel, kdy jeden dodatek stíhá druhý, k nepřesným zákonům jsou stejně nepřesné prováděcí pokyny, atd.
Možná tedy i tvůj problém patří do takové chaotické kategorie.

Další odpovědi
briketka10

buzerace a binec !!
toto se děje stále a bude sestra měla problémy s
dědictvím a úřednice to nezajímalo, kvůli daním
a podpisům tam běhala nekonečně dlouho než
od nich měla pokoj a vše vyřídila ještě ji atakuje
realitka :(