Reganois

Proč jsou na ČT Sport během hokejového zápasu komerční přestávky, když ČT není komerční stanicí?

Odpovědi
Alesh

Tak ty komerční přestávky v hokeji jsou iniciovány přímo turnajem, tedy, hokej je přerušen, čeká se, než přestávka skončí a pak se teprve pokračuje ve hře.
Otázkou je, jak by tento prostor měly televize využívat. Tak ČT by mohla třeba vysílat koťátka hrající si s klubíčky, jako v dobách minulých. 🙂 Ale asi je fakt lepší, když tam taky dají nějakou tu reklamu na sázení nebo na pivo. 😉

da ny

Na všech sledovaných TV programech si inzerenti rádi reklamu zaplatí.
Reklamy na ČT byly i před rokem 1989. Na ČT nejsou reklamou prokládány filmy, pohádky aj. U komerčních TV ano. O přestávkách mezi programy ao přestávkách sportovních utkání, reklamy běží.
Reklam neběží na ČT takové množství, jako u jiných TV. KJoncesionářské poplatky nestačí. Bez vysílaných reklam bychom platili mnohem více. Bylo by méně obvyklých pořadů, bylo by méně kanálů ČT a zřejmě žádný ČT Sport.
https://www.ces­katelevize.cz/vse-o-ct/reklama/te­levizni-reklama/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

AlfonzSP

Dle zákona 231/2001 Sb., o vysílání, platného od roku 2011 je reklama v České televizi povolená pouze na stanicích ČT2 a ČT sport, kde nesmí přesáhnout 0,5 % denního vysílacího času na každém z těchto programů. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Televizn%C3%AD_re­klama#Ve%C5%99ej­nopr%C3%A1vn%C­3%AD_a_komer%C4%8Dn%C­3%AD_televize_ve_vzta­hu_k_reklam%C4%9B

Reganois

Děkuju → 👍