Avatar uživatele
huxa

Proč jsou mobily/tablety „pomalé“?

Hlavně internet, než se otevře nějaká stránka, i na atomech to trvá pár sekund, v čem je toto zpomalení? V síťové kartě?
Doplňuji:
tak dejme tomu samsung galaxy s3–4jádro, 1,4GHZ, 1GB RAM, tudíž srovnatelný zhruba s lepším netbookem, přijímá signál stejně, jako můj notebook, přesto je mnohonásobně pomalejší načítání stránek.

Upravil/a: huxa

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gagaga před 3921 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Většinou je to rychlostí procesoru, velikostí paměti, případně kvalitou bezdrátového připojení. Rozdíl je zpravidla vyjádřen cenou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
beer

Pomalé bývají tehdy, pokud má uživatel spuštěno současně spoustu zbytečností, které ani v danou chvíli nepotřebuje.
Načítání stránek může také ovlivňovat způsob internetového připojení. Např. nekvalitní wifi může být stejně rychlé jako EDGE.
Zkušenost
Doplňuji:
Přesněji jako obyčejné připojení od operátora ))

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelne

Já mám tablet i mobil s androidem a nemůžu si stěžovat !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Předpokládám, že bys s překvapením zjistil, že tablety a smartfouny s iOS a Windows Phone/Windows 8 zas až tak pomalé nejsou. Na vině je neoptimalizovaný a neodladěný Android.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

huxa: jenže firmwary na Javě (na polochytrých mobilech, přičmž tablety ještě nebyly) pracovaly na hardwaru, který se s dnešním nedá srovnat – nějaký ubohý jednoúčelový čip na pár stech kHz proti dnešním vícejádrovým CPU na 1GHz+ ? Kde je ten nárůst výkonu?

před 3920 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
huxa

cochee- i firmwary v javě to nedokázali rychleji zpracovávat než android. Jde mi o to, že nemůžeš načítání stránek v mobilu/tabletu srovnávat dle rychlosti s PC, kde se načte téměř okamžitě, u sebelepších mobilů/tabletů to pár desetin sekundy až sekund zabere.

před 3920 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek