Pyrotechnik

Proč jsou mobily dražší než tablety?

Jak to ,že mobil se srovnatelným výkonem tabletu je pomalu 2–5× dražší než tablet? Například můj tablet Nextbook Premium 7SE (2500Kč) má v AnTuTu benchmarku celkově ~11250 bodů ,čímž poráží Samsung Galaxy S2 pomalu o 3K-4,5K bodů a přitom je skoro 4× levnější než zmíněný SGS2. Když jsem se díval po nejlevnějším mobilu ,který by se dokázal vyrovnat mému tabletu byl HTC One S (6500 Kč) ,nebo ZTE Grand X In (5600Kč) ,jenže oba dva jsou více než 2× dražší než můj tablet. Pravda ,sice oba dva mají oproti mému tabletu ještě GPS ,8 Mpx fotoaparát ,vyšší rozlišení displeje a 3G ,ale na výrobu tabletu zas potřebují skoro 2× více materiálu ,čímž by se ta výrobní cena mohla dorovnat. To do těch mobilů ještě cpou diamanty ,nebo co?

Odpovědi
www

Poněvadž solidní mobil nahradí kdejaký tablet, ale málokterý tablet umí i telefonovat, o gps a věcech dalších nemluvě 😉
Tablet má v podstatě jednostranné použití na rozdíl ne solidního mobilu.
Doplňuji:
Edit: ..na rozdíl od solidního..

Bedy

Tak trochu si odpovídáte sám v té otázce. Mobil dělá drahým to, že se z něj dovoláte, napíšete z něj SMS a MMS, taky se platí za lepší výdrž baterie apod.
GPS modul taky není nejlacinější záležitost.

A vyrobit levný plast není problém. Když se podívám na levné tablety, jak ty plasty, to je opravdu bída, stejně tomu je tak u řady levných telefonů, zejména těch s Androidem.

Orange

No nejdražší je displej, GSM a GPS také nestojí málo. Pak také v mobilu je méně prostoru, tak se to tam cpe vše složitěji. Naproti tomu procesor je velmi levný, ty nejvýkonnější kupují výrobci zařízení asi za 20 dolarů.

mosoj

No to mně neříkej, já mám mobil za 1800 Kč.

sdesigner

Tu takmer nejde o material :D 100g plastou, 30 gramov kremika a 50 g skla a 30 gramov lahkych kovov nebude stat nikdy napriklad 15tisic korun. ide o zlozitost vyroby suciastok ktore si spominal…lepsi displej si vyzaduje uplne nove vyrobne postupt, novy vyrobnu linku atd ..ktora sa samozrjeme musi zaplatit…no istu cast ceny tovri prave aj marketing a draha znacka…oblubeny samsung z dobrym nenom si moze dovolit cenu aj mierne nadhodit