Avatar uživatele
Pyrotechnik

Proč jsou mobily dražší než tablety?

Jak to ,že mobil se srovnatelným výkonem tabletu je pomalu 2–5× dražší než tablet? Například můj tablet Nextbook Premium 7SE (2500Kč) má v AnTuTu benchmarku celkově ~11250 bodů ,čímž poráží Samsung Galaxy S2 pomalu o 3K-4,5K bodů a přitom je skoro 4× levnější než zmíněný SGS2. Když jsem se díval po nejlevnějším mobilu ,který by se dokázal vyrovnat mému tabletu byl HTC One S (6500 Kč) ,nebo ZTE Grand X In (5600Kč) ,jenže oba dva jsou více než 2× dražší než můj tablet. Pravda ,sice oba dva mají oproti mému tabletu ještě GPS ,8 Mpx fotoaparát ,vyšší rozlišení displeje a 3G ,ale na výrobu tabletu zas potřebují skoro 2× více materiálu ,čímž by se ta výrobní cena mohla dorovnat. To do těch mobilů ještě cpou diamanty ,nebo co?

Zajímavá 0 před 3933 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
www

Poněvadž solidní mobil nahradí kdejaký tablet, ale málokterý tablet umí i telefonovat, o gps a věcech dalších nemluvě 😉
Tablet má v podstatě jednostranné použití na rozdíl ne solidního mobilu.
Doplňuji:
Edit: ..na rozdíl od solidního..

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bedy

Tak trochu si odpovídáte sám v té otázce. Mobil dělá drahým to, že se z něj dovoláte, napíšete z něj SMS a MMS, taky se platí za lepší výdrž baterie apod.
GPS modul taky není nejlacinější záležitost.

A vyrobit levný plast není problém. Když se podívám na levné tablety, jak ty plasty, to je opravdu bída, stejně tomu je tak u řady levných telefonů, zejména těch s Androidem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Orange

No nejdražší je displej, GSM a GPS také nestojí málo. Pak také v mobilu je méně prostoru, tak se to tam cpe vše složitěji. Naproti tomu procesor je velmi levný, ty nejvýkonnější kupují výrobci zařízení asi za 20 dolarů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

No to mně neříkej, já mám mobil za 1800 Kč.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sdesigner

Tu takmer nejde o material :D 100g plastou, 30 gramov kremika a 50 g skla a 30 gramov lahkych kovov nebude stat nikdy napriklad 15tisic korun. ide o zlozitost vyroby suciastok ktore si spominal…lepsi displej si vyzaduje uplne nove vyrobne postupt, novy vyrobnu linku atd ..ktora sa samozrjeme musi zaplatit…no istu cast ceny tovri prave aj marketing a draha znacka…oblubeny samsung z dobrym nenom si moze dovolit cenu aj mierne nadhodit

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek