Kepler

Proč jsou mezi kolejemi na železničních mostech a nadjezdech položeny jakoby další kolejnice?

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě proto, aby se minimalizovaly následky případného vykolejení, zkrátka vlak sice vykolejí, ale tahle „druhá kolejnice“ ho podrží ± v dráze, čili snižuje se pravděpodobnost, že vlak spadne z mostu.

Další odpovědi
Emefej

Přídržná kolejnice – má snižovat nebezpečí vykolejení. Jsou občas k vidění nejen na mostech, ale i v některých obloucích menších poloměrů.

Midoc

Možná jsou tam jen tak uloženy. Pokud nejsou uchyceny a má to mít nějaký účel? Můžou tlumit vibrace, chvění kolejiště na mostě, aby nevyskákaly pražce.