Kepler

Proč jsou mezi celebritami a modelkami většinou jen podvyživené parodie ženství?

Nejlepší odpověď
seraphico

Je to holt dnešní ideál „krásy“. Začala to Twiggy a Kate Moss to jen dovršila. Osobně s tím nemám problém, pokud je žena sama se sebou spokojená. Koneckonců je to její věc. Problém nastává ve chvíli, kdy se to začne podepisovat na jejím zdraví. Pak je třeba zavčasu zasáhnout.

V posledních letech můžeme slyšet o tzv. plus size modelkách, které mají plnější a některé i výrazně plnější postavy. Některým to opravdu sluší, ale některé jsou už za hranou a ukazují opačný extrém, který taktéž neprospívá jejich zdraví.

Další odpovědi
podger

Protože modelky nevybírají chlapi

aliendrone

Souhlasím s podgerem, dokonce jsem někde četl, že nějakou miss v Rajchu vybírala porota složená výhradně z žen a buzerantů (aby výběr nebyl genderově/sexis­ticky ovlivněn)! Tak nějak mi ale UNIKÁ SMYSL pořádání takové soutěže. Je to podobné tomu, proč by mě měl zajímat gastronomický pořad o tom, „co nejvíc chutná ještěrkám“? :(

Víš, ono už ani tak nejde o postavu (bohužel), jako o MOZEK (či rozum, chceš-li). Děsí mě ten posun v ženském myšlení směrem k „chlapoidnosti“ s výraznou ztrátou „ženských prvků“. CO je to zač ta div ne vyloženě špinavá, zanedbaná, nevkusně oblečná bytost, která používá slovní zásobu, se kterou vytasím jen když jsem pořádně nakrklej? :o :(

Nějaká parodie chlapa? A JAK k TOMU (té bytosti) přistupovat? Jako k buzně? (rozšlápnout) Nebo jako k invalidovi? (ignorovat) Nebo JAK? :(

Ostatně ono to platí i pro chlapy (změny v „normálním“ chování). Tuhle do mě na parkovišti (asi nerad, nwm) vrazil nějaký „hošan“ (nejspíš), já bezmyšlenkovitě „CO DĚLÁŠ!?“ do něj strčil (žádné dělo, JEN STRČIL!) a chlapec si trochu drsněji sednul na asfalt. A ROZBREČEL SE! :o
Perla je v tom, že tam byl ještě se 2 kamarády (všem bylo tak kolem 30) a místo toho, aby vstal a společně s nimi mě tam dobili tak, že se proberu až na JIPce… prostě NIC! Jeho „kamarádi“ mleli jen samé „nestalo se ti něco“, „jsi v pořádku“, ale protiakce ŽÁDNÁ! :o

Je to už nějaký čas, kdy sem někdo vložil odkaz na PŘEVELICE znepokojivý článek https://ifeno­men.cz/veda/do­konaly-zivot-zabiji-experiment-ktery-prekvapil a přesně na něj jsem si tehdy vzpomněl. OPRAVDU nás tohle čeká, je to NEVYHNUTELNÉ? :o :(

paul1

Ta na obrázku ještě ujde, viděl jsem omnoho hubenější. Přibývá násilí na ulicích, možná je k tomu vedou tyto obavy – aby nedráždili „samce“.

Rokio

Je to hold dnes v módě. Také to nechápu. Podle mě by za ideál krásy mělo být považováno štíhlé, ale zdravě vypadající tělo. Ostatně takhle to bylo v antickém Řecku.

Zuno

Tahle vypadá ještě dobře. Některé jsou na tom hůř. Vychrtlé modelky jsou potom jako vzor pro ostatní ženy.
Čím štíhlejší, tím lepší pro textilní průmysl. Z jednoho m² se potom vyrobí více spodního prádla.
Stačí se podívat na ponožky. Ty dnešní jsou tak krátké, že už nejsou skoro ani vidět.

zjentek

Cože? Ta z obrázku je parodie? Tak to by mě tedy vážně zajímalo, na co doma uleháš ty. Pošli fotku, bo dosud mám (asi zkrasleně) za to, že na obr. je zdravé tělo. Ale k odpovedi:
Takové holky si doma nečtou, čili nemají čas na špeky. (;

JežíšKristus

Obrázek má představovat podvyživenou ženu? Však vypadá zcela normálně. Ne každý musí být bečka. Běžte se někdy podívat na atletický stadion, tam běhají ženy, které jsou poloviční oproti ženě na obrázku. A skutečně nejsou podvyživené, jedí normálně a sportují.

Dnes se často prosazuje pojem „body shaming“. V překladu „hanění těla“. Jedná se o dnes často diskutované téma, jehož tezí je, že žena nemusí být hubená tyčka, ale může mít, a normální žena i má, o pár kilo navíc. Z této teze, diskuze, hnutí, poté vyplynul také vznik XXL modelek. To bylo ještě před pár lety nemyslitelné.

Ale pozor – často se zapomíná, že body shamingem je také to, když někoho haníme za to, že je štíhlý. Vždyť přeci žena může být štíhlá, a muž může mít svaly. To, že v minulém století nebylo běžné, aby lidé chodili 5× týdně do posilovny, a jedli něco jiného, než knedlíky, přeci neznamená, že tak dnes nemůžeme činit, a vypadat trochu k světu. Také kulturistika se objevila v zásadě v 19. století, ale reálně ji světu předvedl až Arnold Schwarzenegger. Holt není doba ženských, co dělají domácí knedlíky, ale doba ženských, co chodí na TRX a věnují se fitness. Za mě v pořádku, lepší než bečky z McDonalds.

Pepa25

Rozlišil bych modelky a celebrity. U modelek je to už zmiňovaný „ideál krásy“. U celebrit to není tak jednoznačné.

Disraeli

Neřekl bych. Je třeba rozlišovat, jestli se ti líbí holka krev a mlíko (takových modelek je dost) a normálně hubených (jako holčina na obrázku).
Jinak anorexie je v modelingu taky běžná, často jim to „způsobují“ nadřízení a navzdory tomu, že tu někteří píší, že modelky nevybírají muži, tak jsou právě ti jejich nadřízení z model. agentur muži.
Jsou HUBENÉ, protože se snaží jíst víceméně zdravě a hlavně cvičí. Hubenost nebo zpevněné svalstvo a nebo mírně nabyté svalstvo, hlavně v oblasti boků a zadku – dřepy atd. (ve skutečnosti takové modelky asi převažují – a ty nejsou podvyživené. A co přibývají internetové a hlavně instagramové modelky, tak je takových čím dál víc).

Ametyst

Nejspíš je vybírají ti, co jsou na mladé hochy. Proto ta postava modelky tak musí vypadat a připomínat chlapce.

Hlada

Myslím, že jde o obchod. Jestliže se vnutí lidem do podvědomí takový ideál krásy, který není dosažitelný přirozeně, je zajištěný odbyt pro umělé prostředky. Chemické přípravky, operace, speciální výživa, cvičení, diety, placení poradci… Je zajímavé, že tento uměle vytvořený ideál krásy nenašel uplatnění v porno průmyslu.

Pepa25

Pro vyjasnění, o čme mluvím: Australská komička Celeste Barberová je také celebrita https://zena.ak­tualne.cz/cele­brity/foti-se-ve-stejnych-pozach-jako-celebrity-ale-vypada-jinak-c/r~5ca261fcd­79511e89de10cc47ab5f122/

aliendrone

BTW – všiml sis Keplere jak ubylo žen s DOLUHÝMI vlasy? Myslím VLASTNÍMI, ne s příčesy a vůbec všelijak „přimontovanými“ (navázanými)? :(

Herdek CO už ženská (pokud se nevylíhne jako krasavice nebo rovnou sexbomba) může relativně snadno pro svoji atraktivitu udělat, než si nechat narůst vlasy? Pokud je už i tohle pro ně potíž, tak NWM! :(

Kepler

serapvííco, ro máš

Serphico, to máš pravdu, nicméné netoužíím ani o velrybách, ani po amorektkých vychrliinách. Kam se poděla normální ženskíá?

seraphico

Naštěstí je normálních ženských stále dost, akorát je nesmíš hledat je na přehlídkových molech a v šoubyznysu. Ono spojení normální ženská a modelka je tak trochu oxymóron 😄

podger

aliendrone: proč by mě měl zajímat gastronomický pořad o tom, „co nejvíc chutná ještěrkám“? … TO JE PŘESNÝ… potěšilo
Firmy na šití hadrů záměrně vyhledávají unisex modely, aby se jako značka nestala módou pro muže bo ženy. Mohly by ztratit polovinu trhu. A nejhorší na to je, že jim na to mladí skočili. Minule jsem potkal takové unisex něco oblečené v pytli, věk teenager a lámal jsem si hlavu jestli je to M nebo Ž. Drze přistoupím a pravím:
Hele jestli jseš kluk, tak by sis něměl barvit vlasy a sundej náušnice
ONO: čumí
JÁ: No jestli jsi holka, tak ukazuj prsa a nohy
ONO: čumí
Očekávám ránu pěstí v případě M, nebo facku v případě Ž
ONO: čumí …a za těma očima je jen vítr.
Jo unisex mě baví jako hodně