Avatar uživatele
dmatejek777

Proč jsou lístky do divadla tak drahé? Vždyť herci berou málo peněz..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3703 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Cena je v pořádku

Když jsem se kdysi snažil dát dohromady kolik je jich na jevišti, kolik lidí je za jevištěm, kolik času asi může trvat příprava představení… Takjsem si říkal, jak se z těch peněz vůbec dokážou uživit.
Ale ono je to složitější. Jsou představení, kdy to celé odehraje jeden herec a osvětlovač (+ služby 3 šatnářek a 2 uvaděčů) 😉 Takže jak kdy, jak kde…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
badisko

Cena je v pořádku

Myslis ze ..divadlo plati jenom herce ?… a co veci kolem .udrzbari ..kulisaci ..elektrika vyroba a orava uklid a dalsich milion veci …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
huxa

Cena je v pořádku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Cena je v pořádku

Náklady na predstavenie, tj na výrobu titulov (predstavení) a prevádzku divadla + mzdové náklady sa prepočítavajú podľa počtu sedadiel a predstavení na takzvanú „cenu kresla“. Tá je ale príliš vysoká na predaj, takže cena vstupenky sa určuje s už vopred kalkulovanou stratou podľa záujmu o konkrétne titul a náklady naň. Túto plánovanú stratu pokrýva zriaďovateľ divadla vo forme dotácií zo svojho v poskytnutom rozpočte pre divadlo.
Druhý nemenej zaujímavý fakt je aj prestížny záujem divákov o konkrétne predstavenie. O čom hovorím? Raz som sa v Prahe v divadle pýtala na dôvod vysokej ceny lístku na hosťujúce divadlo, odpoveď ma vtedy pomerne prekvapila (dnes už nie) „Ak by sme dali nižšiu cenu, bolo by menej divákov. Mnohí prídu len preto, aby mohli povedať ´Boli sme tam´“. Ano, aj títo ľudia ´robia´ cenu lístka.
V niektorých komerčných prípadoch ale cena lístka kopíruje náklady + určitý zisk, napríklad koncerty svetových hviezd.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lordcruss

Cena je v pořádku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Josef 2000

Ano, je to drahé

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cynique

Stropnický nebere málo peněz.

před 3703 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Náklady na predstavenie, tj na výrobu titulov (predstavení) a prevadzku divadla, mzdové náklady sa prepočítavajú podľa počtu sedadiel a predstavení na takzvanú „cenu kresla“. Tá je ale príliš vysoká na predaj, takže cena vstupenky sa určuje s už vopred kalkulovanou stratou podľa záujmu o konkrétne titul a náklady naň. Túto plánovanú stratu pokrýva zriaďovateľ divadla vo forme dotácií zo svojho v poskytnutom rozpočte pre divadlo.
Druhý nemenej zaujímavý fakt je aj prestížny záujem divákov o konkrétne predstavenie. O čom hovorím? Raz som sa v Prahe v divadle pýtala na dôvod vysokej ceny lístku na hosťujúce divadlo, odpoveď ma vtedy pomerne prekvapila (dnes už nie) „Ak by sme dali nižšiu cenu, bolo by menej divákov. Mnohí prídu len preto, aby mohli povedať ´Boli sme tam´“. Ano, aj títo ľudia ´robia´ cenu lístka.

před 3703 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek