mokrygorky

Proč jsou lidé takoví?(Více popis)

Lidé dokáží poznat(nebo vytvořili) zlo, dobro, nervozitu a podobné složité psychologické procesy. Jak to, že my to máme? Jak to, že my jsme takoví vyspělí a vyvinutí? Tohle stále nechápu. Myslel jsem na duše, ale to je zase lidský výtvor. → Jak to, že máme kreativitu? Tohle mě strašně zajímá, tak jen serózní odpovědi. Děkuji

Nejlepší odpověď
orwell

Včera jsem viděl na ČT 2 v 17:20 pořad Zázračná planeta – geniální zvířata a v nedávné minulosti ještě pár podobných. Nemyslím si, že pouze my jsme středobod světa, ne-li vesmíru, díky naší nezměrné inteligenci. V řadě případů se chováme jako idioti. A kreativitu mají i jiní obyvatelé této planety, např. delfíni a to bys koukal jakou! Pokud najdeš tento pořad na síti, rozhodně se na něj podívej, stojí to opravdu zato!

Další odpovědi
Agneta

Konečně pěkná otázka! Prostě jsme tu už strašně dlouho…a právě to je podstatné. Škoda, že si to ani nijak příliš neuvědomujeme. Každý vyšší organismus toho je schopen, pokud na to bude mít dost času.
► Jenže např. krokodýli tu jsou v té jejich (od té doby) nepozměněné podobě už 200 miliónů let, přežili dinosaury, a jsou taky značně daleko: např. jim nevadí bakteriální a virové infekce, určitě ani AIDS, ani ebola – to koukáme zase my ►
tak si teď vyber:DDD

Nendak

Tak tohle ví asi jen pán Bůh…
Ale zřejmě je to tím, že člověk se mnoho let vyvíjel, dlouhá řada etap vedla k tomu, aby člověk byl takový jaký je teď. A taky každý jsme zcela rozdílní i když občas v něčem podobní.

mosoj

Tak se zeptám trochu jinak. Proč se člověk vyvíjel a ostatní živočichové ne ?
Vyvíjel se a vyvíjí opravdu k lepšímu ? Mně se to tak nejeví.

anonym

Možná se tomu říká biologická evoluce,ale nic osobního to nebude.
Doplňuji:
„nirvána – slunce v duši“

mokrygorky

Nechci flame, ale Bůh? Zase výtvor!

Roman71

Bůh a lidský výtvor? Pokud máš na mysli modly, potom ano. Jenže, Bůh existuje a není to žádná kamenná ani dřevěná modla. Je to skutečná duchovní bytost, která má absolutní moc nad vší energií a hmotou, zdroj života, nejvyšší inteligence, moudrosti a poznání.

A důkazy Jeho existence? Jsou všude kolem nás. Stačí mít oči dokořán a vnímat přírodu, vesmír, zákony a zákonitosti. A kde je zákon, musí nutně existovat i zákonodárce, někdo, kdo to tak ustanovil. Stejně tak jsme schopni projevovat moudrost, emoce, učenlivost.. Napodobujeme v tom samotného Stvořitele, který nás tak stvořil k svému obrazu. Zrcadlíme jeho vlastnosti a emoce můžeme ovládat, udržovat pod kontrolou :)

arygnoc

@Roman71

teda, to je hromádka kydov.

;-Q

Roman71

Toť tvůj názor :)

anonym

Emoce Nemoce…

anonym

Bůh je důvod zaostalosti lidské civilizace ve středověku, vaše víra člověka omezuje,svazuje ho na celý život a nutí ho věřit v neexistující bytost. A jestli teď začneš s tím že sem Satanista, tak máš částečně pravdu. Líbí se mi LaVeyův satanismus a snažím se jim řídit. Ale chceš-li diskutovat dál, prosím.

arygnoc

@Leonix:

žiť podľa seba ako podľa knihy je rozhodne originálnejšie a viac sebareliazujúce, poznávať a vedieť a uplatňovať toto poznanie a vedenie v živote.

a je jedno, či tú knihu napáchali židovskí a neskôr kresťanskí mocichtivci, či turbanisti alebo tí, ktorým narástlo jedno miesto nohy kopyto.

riadiť sa „filozofiou“ >ó, veď ma, nadprirodzeno< (nech je akékoľvek), je prejav nedostatočnej viery vo svoje schopnosti (najmä rozumové a pznávacie, ale i emociálne, …).

takže satanista-nesatanista, stále stupídny veriaci (v čokoľvek), ktorý tvrdí, že práve jeho viera je ta pravá.

;-Q
a je jedno,

Roman71

Víš arygnoc, že je rozdíl mezi křesťany a těmi, kdo se za křesťany pouze vydávají? Praví křesťané nebojují, nezapojují se do válek, ani do politiky. Zůstávají neutrální :)

anonym

LaVey a jeho firma na emoce pro dětinské vzdoropapeže.

anonym

A co je podle tebe na LaVeyově satanismu špatného?
Vedli se kvůli LaVeyově satanismu někdo války?Tahle filozofie, nikoli náboženství, říká aby člověk byl svůj, uměl se bránit a aby si dělal co chce, ovšem musí počítat s následky.

Roman71

V satanismu se vede ta největší bitva proti Bohu, navíc s jasným výsledkem: prohra na celé čáře :)

..takže se od vzpoury v Edenu nic nezměnilo. Satan využívá stále stejné praktiky na klamání lidí a navíc lidem nalhal, že v podstatě neexistuje ani on, ani Bůh takže si lidičky dělejte co chcete a uspokojujte své touhy, protože stejně zemřete. Jak rafinované!

anonym

Víš ty vůbec něco o LaVeyově satanismu jako o životní filozofii? A proč sem pleteš emoce?

anonym

Bla,bla,bla…

talka

SOUHLAS!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!

talka

Dodatek: ad Roman71

anonym

Všeci tři jste dogmatisti,protože bůh je bůh a ten nemá v člověku co dělat.

mokrygorky

Fanatiku. Nic jiného říci nemohu. Úsměvné

Roman71

Myslím, že nevěřit důkazům, které máš přímo před nosem, je téměř trestuhodné..
Mimochodem, už jsi viděl fanatika, který se dokáže ovládat?

Respektuji tvůj názor a vyvracet ti ho nebudu :)

anonym

Trestuhodné? Pokud někdo nevěří ve tvou víru tak je to trestuhodné?

Roman71

Přečti si znovu, co jsi napsal a dej si to dohromady s tím, co jsem psal já. To co se kolem nás roste a žije, jsem nevymyslel já, ale je to jasný důkaz existence Stvořitele. Jestli tomu někdo věřit chce/nechce, je to jeho osobní rozhodnutí, já ho za to trestat nebudu :) a nutit do něčeho, to už vůbec ne. Jen předložím důkazy, chceš-li a rozhodni se sám. Je to svobodné, nikoliv omezující rozhodnutí.

Mimochodem, kde jsi přišel na to, že mne to, čemu věřím, omezuje? Nějaký konkrétní důkaz?

anonym

Nejste vyloženě trapný fanatik nýbrž přesvědčený egoista a trochu egocentrik,a konec konců proč ne,já jsem si taky ledasčím prošla,než jsem dosáhla nirvány.

anonym

zn.duševní orgasmus