OmylCZ

Proč jsou lidé tak nechápaví?

Proč jsou lidé tak nechápaví k psychicky nemocným lidem?

Odpovědi
Drap

Proč myslíš, že jsou nechápaví? Jak jsi k tomu zjištění došel? Nebyl by nějaký odkaz?

Lotr2008

Protože neví, co psychouši prožívají.

Marty Koller

Je to pravda. Největším nepřítelem člověka je lidská debilita bohužel je to tak.

Filip84

Otázka postrádá vnitřní logiku: pokud je někdo „nechápavý“, je to proto, protože nechápe, eo ipso, odpověděl jsi sám sobě. Nechápaví jsou, poněvadž něco nechápou.

Stejně tak nerozumím, jakou relevanci takové ne/chápání má. Na mé (ne)konání to, jestli druhého chápu, nebo nechápu, nemá žádný faktický vliv, podstatná jsou fakta, ne proč.