Lgee

Proč jsou lidé falešní?

Co z toho mají, předstírat ze jsou někoho přítelem přitom za zády akorát toho daného člověka pomlouvání, to maji ajki koníček nebo k čemu jim to je?

PS: tak třetina jsou fakt hodně, myslel sem tak 10% to by bylo přijatelné ale 30% je šílene moc to je lepší nemít žádného přítele.

Nejlepší odpověď
Klaproth

Všichni takoví nejsou. Negeneralizuj a lépe vybírej přátele.

Další odpovědi
annas

Zkuste sl přečíst další názory. V archivu je několik stejných otázek, dovíte se víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pro%C4%8Dv%20jsou­%20lid%C3%A9%20fa­le%C5%A1n%C3%AD%20

Proč? Každý to vidí jinak. Berte jen ty jedince, které znáte, ne všechny ostatní.

Lidé nedodržují vnitřní morální pravidla, které souvisejí s etikou – nevědí, co jsem tzv. morální hříchy – mezi něž patří faleš, závist,, pýcha. Rovněž pravidla morálky , která jsou součástí Desatera atd.

Rovněž vnější pravidlla,, tedy pravidla etikety – třeba pozdravy,. přednost, poděkování atd.

"Falešná řeč, falešné slovo? Slova nikdy nelžou, lžou jen lidé, kteří jich užívají k tomu, aby zneužívali důvěřivosti ostatních lidí.“ — Otto František Babler

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/52121-otto-frantisek-babler-falesna-rec-falesne-slovo-slova-nikdy-nelzou-lz/

Ale věřte, že boží mlýny melou, i když se to třeba nedovíte.

Kryšpín

Dle historie se jedná asi o třetinu populace, většinou se to dědí z generace na generaci a posiluje si jedinec svoje ego a obojetného patolízala.

zjentek

Nevěří si. Na vině je přístup úředníků k občanovi a jeho výchova ve vlastní rodině. Přístup se pak lavinově šíří mezi vlastními přáteli a co popisuješ jsou výsledky. Mrkni do USA, tam nic takovýho není! Až tam poletíš, bude to, jako bys skočil v čase v nějakým hodně zdařilým sci-fi snímku! Vrátíš se jako důstojná bytost, faleš druhých budeš vnímat MNOHEM INTENZIVNĚJI, ale trápit tě už nebude. Akorát zde tedy zůstaneš sám, to je tak jediná daň za prozření. (;

Edison

Mnohdy jde o snahu o nadměrné ovlivňování svého okolí v důsledku nadměrného egoismu. Ale jinak je to prostě lidskou přirozeností.

hapiky

Je to hlavně škodolibost. Jsou i jiní záškvarové, také povýšenecké jednání ve smyslu: On ona či oni jsou blbí, já jsem ten chytrý.

marci1

Jsou slabí. Nevěří si. Závidí jiným, možná nemají rádi lidi. Upřímní a „nefalešní“ lidé mají jednu obrovskou výhodu. Nemusejí si pamatovat, co komu řekli. 🙂

ivzez

Lidé nejsou falešní a přátelé, dokonce ani
„jen“ kamarádi nikoho nepomlouvají za zády.

Máte-li pocit, že u lidí převažuje faleš a pomlouvání, měl
byste změnit prostředí a společnost, v níž se pohybujete.

ivzez

Kryšpínových ± 33 % je přehnaných.

Ale když se zamyslím nad tím, jak se zde Kryšpín prezentuje, asi by
mne moc nepřekvapilo, kdyby procento v jeho okolí bylo ještě vyšší.

Dochy

Zjentek: „Mrkni do USA, tam nic takovýho není!“ – USA mi nepřipadají zrovna jako všelék. Co jsem tak slyšel, tak závist a pomluvy jako u nás se tam asi vážně nenosí. Ale co jsem si dal dohromady z několika zdrojů, tak přetvářka ano a víc než u nás. Jen má trochu jiný charakter. U nás, když se někdo tváří a chová přátelsky, tak to zpravidla je přítel. U nich se jako přítel tváří prakticky každý, ale nikdy nevíš jestli to tak cítí, nebo je to jen široce preferovaná póza.

Lgee

Tak určite je vice přátelských lidí v Evropě než v USA.