Avatar uživatele
Lgee

Proč jsou lidé falešní?

Co z toho mají, předstírat ze jsou někoho přítelem přitom za zády akorát toho daného člověka pomlouvání, to maji ajki koníček nebo k čemu jim to je?

PS: tak třetina jsou fakt hodně, myslel sem tak 10% to by bylo přijatelné ale 30% je šílene moc to je lepší nemít žádného přítele.

Upravil/a: Lgee

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, marci1 před 1650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Klaproth

Všichni takoví nejsou. Negeneralizuj a lépe vybírej přátele.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Zkuste sl přečíst další názory. V archivu je několik stejných otázek, dovíte se víc.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=pro%C4%8Dv%20jsou­%20lid%C3%A9%20fa­le%C5%A1n%C3%AD%20


Proč? Každý to vidí jinak. Berte jen ty jedince, které znáte, ne všechny ostatní.

Lidé nedodržují vnitřní morální pravidla, které souvisejí s etikou – nevědí, co jsem tzv. morální hříchy – mezi něž patří faleš, závist,, pýcha. Rovněž pravidla morálky , která jsou součástí Desatera atd.

Rovněž vnější pravidlla,, tedy pravidla etikety – třeba pozdravy,. přednost, poděkování atd.

"Falešná řeč, falešné slovo? Slova nikdy nelžou, lžou jen lidé, kteří jich užívají k tomu, aby zneužívali důvěřivosti ostatních lidí.“ — Otto František Babler

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/52121-otto-frantisek-babler-falesna-rec-falesne-slovo-slova-nikdy-nelzou-lz/

Ale věřte, že boží mlýny melou, i když se to třeba nedovíte.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kryšpín

Dle historie se jedná asi o třetinu populace, většinou se to dědí z generace na generaci a posiluje si jedinec svoje ego a obojetného patolízala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Nevěří si. Na vině je přístup úředníků k občanovi a jeho výchova ve vlastní rodině. Přístup se pak lavinově šíří mezi vlastními přáteli a co popisuješ jsou výsledky. Mrkni do USA, tam nic takovýho není! Až tam poletíš, bude to, jako bys skočil v čase v nějakým hodně zdařilým sci-fi snímku! Vrátíš se jako důstojná bytost, faleš druhých budeš vnímat MNOHEM INTENZIVNĚJI, ale trápit tě už nebude. Akorát zde tedy zůstaneš sám, to je tak jediná daň za prozření. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Mnohdy jde o snahu o nadměrné ovlivňování svého okolí v důsledku nadměrného egoismu. Ale jinak je to prostě lidskou přirozeností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Je to hlavně škodolibost. Jsou i jiní záškvarové, také povýšenecké jednání ve smyslu: On ona či oni jsou blbí, já jsem ten chytrý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Jsou slabí. Nevěří si. Závidí jiným, možná nemají rádi lidi. Upřímní a „nefalešní“ lidé mají jednu obrovskou výhodu. Nemusejí si pamatovat, co komu řekli. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Lidé nejsou falešní a přátelé, dokonce ani
„jen“ kamarádi nikoho nepomlouvají za zády.

Máte-li pocit, že u lidí převažuje faleš a pomlouvání, měl
byste změnit prostředí a společnost, v níž se pohybujete.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

Kryšpínových ± 33 % je přehnaných.

Ale když se zamyslím nad tím, jak se zde Kryšpín prezentuje, asi by
mne moc nepřekvapilo, kdyby procento v jeho okolí bylo ještě vyšší.

před 1648 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Zjentek: „Mrkni do USA, tam nic takovýho není!“ – USA mi nepřipadají zrovna jako všelék. Co jsem tak slyšel, tak závist a pomluvy jako u nás se tam asi vážně nenosí. Ale co jsem si dal dohromady z několika zdrojů, tak přetvářka ano a víc než u nás. Jen má trochu jiný charakter. U nás, když se někdo tváří a chová přátelsky, tak to zpravidla je přítel. U nich se jako přítel tváří prakticky každý, ale nikdy nevíš jestli to tak cítí, nebo je to jen široce preferovaná póza.

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lgee

Tak určite je vice přátelských lidí v Evropě než v USA.

před 1650 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek