verka

Proč jsou kostelní myši chudé?

Říká se chudá jak kostelní myš. Proč asi? A jaká myška by mohla být bohatá?

Nejlepší odpověď
annas

Myš by neměla v kostele z čeho žít na rozdíl od myši polní. Kde by sehnala žrádlo, i když by nějakou díru třeba našla?

Jinak se výraz také používá se pro pojmenování člověka chudého.

Bohatá by mohl být myška, která by se schovala v komoře či ve skladu obilí. Tam je potravy dost.