tomovka

Proč jsou kondomy lubrikované už z výroby?

Nejlepší odpověď
annas

První lubrikovaný kondom byl uvedený na trh v r. 1957 ve Velké Británii.

Proč?

"Odpověď je jednoduchá, kvůli prožitku při sexu s kondomem. Co je to suchý kondom bez lubrikace asi není třeba vysvětlovat. Mnohem zajímavější jsou ale lubrikované kondomy.

Jednak proto, že se krásně vyhnete problémům s nedostatečným zvlhčením vaginální sliznice, lubrikant v kombinaci s kondomem sníží tření a jednak z důvodu, že už nebudete potřebovat lubrikační gel.

Pokud obyčejný lubrikovaný kondom nestačí, dají se sehnat i extra lubrikované kondomy, které obsahují zhruba dvakrát více lubrikantu než obyčejné kondomy."
http://www.hiv-prevence.cz/druhy-kondomu.html

Další odpovědi
cochee

Namazání je jednoznačně třeba. A proč z výroby? Protože příslušné mazadlo nemusí mít každý po ruce a mohlo by jej napadnout použít mazání naprosto nevhodné (olejová mazadla na bází jak minerálních tak rostlinných olejů), které by celkem spolehlivě šprcku chemicky narušilo a ta by praskla.

Drap

Pro větší komfort

Kepler

Jak píše Drap, ale jen některé, speciální. Třeba:
https://www.las­turka.cz/lubri­kovane-kondomy-sico-safety-3-varianty

mosoj

To je pro ty, co mají málo slin.

Mc Merkurion

… aby vedle nemusel bejt ještě jeden automat na lubrikant …

Honzin8

Tak ono je to asi pohodlnější. Já jsem teda ráda, že kondom prostě nasadíme a jdeme na to a nemusíme se trápit nějakým lubrikováním. A taky… Lubrikant nemáš vždycky po ruce, že? :D

Vikki.vivi

No, to je sice pravda, ale zase na druhou stranu… Lubrikanty jsou super a sex s nima je parádní, no ne? :)

Cizecek.M

Miluju lubrikanty… ne, že bych jejich použití potřebovala, ale s nimi je to prostě jiný zážitek. Je to děsně rajcovní.

KaraskovaAl

Třeba na e-kondomy mají i lubrikanty na orální sex a ty jsou i ochucené… a to je teda fakt paráda :) Taky doporučuju zkusit.

Kajolka

No, to teda je :) A když mrkneš na ty e-kondomy, tak tam mají tu nabídku neskutečnou :)

Vercule

Koukala jsem se tam, díky. Ty e-kondomy jsou opravdu senzační shop. Nakupujeme tam moc rádi a ty lubrikanty kupujeme pro chlapa na delší výdrž a pro já si kupuju ten stimulační :)

Cizecek.M

Jo? Tak to je paráda, že jste si našli něco, co vyhovuje vám oběma :)

Vercule

Ahoj, kde kupuješ lubrikanty? A jaké vybíráš? Máš tip i na nějaké speciálky třeba?

Cizecek.M

Koukni se na shop e-kondomy. My tam ty lubrikanty kupujeme moc rádi. Podle mě mají nejlepší a nejšírší nabídku :)