Avatar uživatele
baghira

Proč jsou knoflíkové dírky na košilích svisle, zatímco třeba na kabátech vodorovně?

Doplňuji:
Nemyslím dírky v knoflících, ale dírky, do kterých se knoflíky zapínají :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? led, flodur, tom004, barnajka, funky, Deli, anonym před 4653 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Při vodorovných dírkách se knoflík zaklesne do okraje dírky a je menší riziko rozepnutí.
U košilí se předpokládá volný střih a přímo na tělo, u kabátu je nutná rezerva na oblečení pod ním.
A ještě jedno hledisko, zatímco košil si mohu koupit několik do roka, kabát se většinou pořizuje na několik sezón, mezi nimiž můžeme jaksi přibrat.
Je to dáno dlouholetými krejčovskými zvyklostmi a praxí nositelů.
Doplňuji:
P.S. Zeptej se nás starších a zkušených, my už víme všechno, ale nikdo se nás neptá.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Tak,tomu nerozumím.Teď jsem zkontroloval košile(6),saka(4),kal­hoty(4),a všude,jsou knoflíky,se čtyřmi dirkami.Takže,ne­vím,jsou,tak,i tak­. :))

No,jo,kdybych pořádně četl.Můj názor,k zapínání košile používám,obě ruce,knoflík je malý,a jde to lépe,když je dírka svisle.U saka,na to stačí jedna ruka,knoflík je větší,pohodlnější ,je vodorovná dírka.A,taky to může být,úplně jinak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Berušinka

O tom jsem nikdy nepřemýšlela =D … zeptej se výrobců =)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek