baghira

Proč jsou knoflíkové dírky na košilích svisle, zatímco třeba na kabátech vodorovně?

Doplňuji:
Nemyslím dírky v knoflících, ale dírky, do kterých se knoflíky zapínají :D

Nejlepší odpověď
anonym

Při vodorovných dírkách se knoflík zaklesne do okraje dírky a je menší riziko rozepnutí.
U košilí se předpokládá volný střih a přímo na tělo, u kabátu je nutná rezerva na oblečení pod ním.
A ještě jedno hledisko, zatímco košil si mohu koupit několik do roka, kabát se většinou pořizuje na několik sezón, mezi nimiž můžeme jaksi přibrat.
Je to dáno dlouholetými krejčovskými zvyklostmi a praxí nositelů.
Doplňuji:
P.S. Zeptej se nás starších a zkušených, my už víme všechno, ale nikdo se nás neptá.

Další odpovědi
tom004

Tak,tomu nerozumím.Teď jsem zkontroloval košile(6),saka(4),kal­hoty(4),a všude,jsou knoflíky,se čtyřmi dirkami.Takže,ne­vím,jsou,tak,i tak­. :))

No,jo,kdybych pořádně četl.Můj názor,k zapínání košile používám,obě ruce,knoflík je malý,a jde to lépe,když je dírka svisle.U saka,na to stačí jedna ruka,knoflík je větší,pohodlnější ,je vodorovná dírka.A,taky to může být,úplně jinak.

Berušinka

O tom jsem nikdy nepřemýšlela =D … zeptej se výrobců =)