Anikitos

Proč jsou knihy typu ”Bohatý táta, chudý táta” tolik úspěšné?

Světoznámé bestsellery jako Nejbohatší muž v Babyloně, Největší obchodník na světě atd…
Všechny tyto knihy spadají do sekce ekonomie, podnikání, rady pro začátečníky… Ale přijde mi, že většina takových knih vám nic zásadního neprozradí a nedají vám žádný užitečný nápad.

Spíš, aby vám sloužily jako užitečné, tak vás jen motivují (ve všech knihách se pořád jen opakují věty typu: ”Dokážete to!” ”Stačí si věřit!” atd..).

Takový ”Nejbohatší muž v Babylóně” byl dobrý (zajímavý) příběhově, ale žádná zásadní myšlenka tam není…
Jediná (pro mě) užitečná kniha z tohoto druhu bylo asi ”Myšlením k bohatství” od N. Hilla, kde nabízí skutečné rady /pomoc pro osobní rozvoj.

Nechápu tedy proč jsou tyto knihy celosvětově známé a chválené, když jsou v praktickém životě k ničemu…!?

Nejlepší odpověď
dubraro

Protože slibují nesplnitelné.

Další odpovědi
Drap

Dobrý a bohatý marketing. To je vše, o za tím stojí. Jak se dostaly tyto knihy do podvědomí díky marketingu, tak se kupují i dále. Nikdy nevíš, při koupi knihy, jaká kniha vlastně bude. Úspěšnost knih se měří počtem prodaných výtisků.

briketka10

John T. Reed řekl, že: „Bohatý táta, chudý táta obsahuje mnoho nesprávných rad, mnoho špatných rad, některé nebezpečné rady a naprosto žádné dobré rady“. Také řekl: „Bohatý táta, chudý táta je jedna z nejhloupějších knih na téma ,jak zbohatnout’, kterou jsem kdy četl“.
Zdroj:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bohat%C3%BD_t%­C3%A1ta,_chud%C3%BD_t%C3­%A1ta

John T. Reed
https://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=https://en­.wikipedia.or­g/wiki/John_T­._Reed&prev=se­arch

Klaproth

Asi mají kvalitní marketing.

MonkeyKing

Asi jsi je nečetl, když nevíš! Bohatý táta je nejlepší kniha, kterou jsem kdy četl!

Přiblíží ti úžasně ekonomiku, trh a jak to chodí s penězi.

Po přečtení jsem měl z Finanční gramotnosti ve škole 1 a ani jsem se nějak zvlášť neučil

ivzez

Souhlasím s Dubrarem.

briketka10

MonkeyKing

Finanční gramotnost je záležitost na 5 hodin a učí se i v kurzu
na úřadu práce. Není ke známce důležité číst žádnou knížku.
Stačí poslouchat vyučujícího.