Michal Kole

Proč jsou jarní deprese?

Na podzim ubývá slunečního svitu to bych chápal, že to na některé lidi působí „smutně“, ale na jaře je to naopak – slunečního svitu přibývá, tak proč mají lidé deprese?

Nejlepší odpověď
BEAES

Prý má tělo i málo vitamínů z čerstvého ovoce a zeleniny a nedostatku sluníčka.

Další odpovědi
myšpulín

Jarní deprese souvisí s tím, že organismus je po zimě oslaben. V zimě, kdy je málo světla, je chladno, musí člověk na stejnou činnost vydat více energie než v létě. Vyčerpá si zásoby, a to se pak projeví i na psychice.
Proto bychom měli vyrazit ven a nechat se světlem a teplem slunce dobít. Důležité také je věnovat se sám sobě, často se smát a být pozitivní 🙂

anonym

řekla bych že deprese jsou proto že na jaře má sluníčko být každý se na něj těší a ono není a prší