zjentek

Proč jsou jako něžné pohlaví označovány právě ženy?

Je to dogma? A není to samo dnes už jakousi diskriminací?

Jak se vám líbí sociální vývoj v této oblasti? Nakonec, jestli se ta „ženská kultura“ bude dále ubírat směrem, jakým se zdárně ubírá, moc něžného už na ní nezůstane. Konzum dokoná své. Venkoncem chlap v ženský plave od nepaměti, co si budem… Takže i tady se mně to jaksi ekluje, s tou něhou bo místo aby přišel projev jakési té něhy ze strany ženy vůči nebohému muži, když se v ní chudák topí, tak naopak přijde ukrutný řev, když to bobík nejmíň čeká a nakonec ho chudáka celého úplní pohltí, jako nějakou onuci, nebo potravu či co. vstřebá ho a vyplivne. A to nemluvím o skutečnosti, že je tedy za TOHO NĚŽNÉHO zároveň považován ten z tvorů, který si v této době má na zdatnějšího jedním vrzem taky drsně vyskakovat, vyhuleným chraplákem jej dokola usměrňovat a přes to vše také řídit chod a design celé jeho domácnosti, zázemí, no, potažmo řídit chod celého jeho samotného. To ten čas na něhu se pak bere kde? Jak jsme na to vlastně přišli, na to určení něžného pohlaví? Tak ..takže jak se vám ten dnešní vývoj líbí? Líbí? Pořád se někteří máte za chlapáky a ne za zmanipulované bobíky, přičemž ženy vám přijdou fakt něžné? A co zahalené islámské ženy? Co ty? Jsou to jen terorizované a týrané chudinky? A projevují zahalené ženy také nějakou něhu? Jsou něžné? Která z žen (dle národností) je tedy nakonec NĚŽNĚJŠÍ, pokud nějaká… co myslíte? A neuteklo vám, že LÁSKU už dnes žádná z nich třeba NEHLEDÁ? A víte proč ne? Stíháte přes všechen cvrkot sledovat „JEJÍ VÝVOJ“? Já jen, abychom se třeba neprobudili příliš pozdě… třeba. Určitě máte názor a pevně si za ním stojíte, víte… chápete, že kamenovaná žena moc prostoru pro manipulaci nemá. Takže MÁTE SLOVO! Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Někdo to vymyslel. Na základě genetické jazykové typologie a hláskových změn. atd. Proč se stůl nenazývá židle a naopak.

Co na to etymolog Jiří Rejzek v Etymologickém slovníku

žena, ženský, ženskost, ženství, ženit
(se), ženatý, oženit (se), vyženit.

"Všeslovanské slovo .
Praslovanské *žena je příbuzné se staroperským genna,
gótským qino, sstaroanglickým . cwene tv., cwēn ‘královna’ (odtud angl. queen tv.), staroirské ben‘žena’, albánskíé zonjë ‘paní’, ř. gynē̺‘ žena,paní’, arménské
tocharské B śana tv., východiskem je iindoevorpské *gu̯enā (a další příbuzné podoby) ‘žena, paní.

Recké gyne je ve slově gynekologie ženské lékařství.

Různé tvary souvisí s kmenovým zakončením, Ve slovanštině je e – jako dojkonalý a-kmen. Jen v polské lužičtině žona."

Zajímavé, že existovalo slovo ve staroslověnštině a čeština ženima = souložnice – – přípona vyjadřuje nedostatek právní náležitosti.,"

Něžné pohlaví – více v odkazu

1. Proč se ženám říká nežné pohlaví?

2. Ženy jsou ve skutečnosti něžnější pohlaví

https://econo­mictimes.indi­atimes.com/ma­gazines/panache/wo­men-are-indeed-the-fairer-sex/articleshow/7884­0512.cms

https://www.qu­ora.com/Why-are-women-called-the-fairer-sex

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.