TheDumpling

Proč jsou hry zakoupené mimo Steam levnější, než hry zakoupené ve Steamu.

Zrovna jsem si chtěl zahrát nějakou hru a tak jsem hledal na internetu obchody, kde se dá ta hra koupit. Našel jsem spousty obchodů, které hru nabízely téměř za polovinu ceny, která byla na Steamu (G2A.com, HRKGame, Kinguin). Jedná se o krádež, nebo v tom je nějaký háček? Budu moc rád za všechny odpovědi.

Odpovědi
anonym

Steam používá externí přeprodejce klíčů, ti zpravidla klíče prodávají trochu levněji než samotný steam a klíč si pak aktivujete na steamu (tedy jako byste hru na steamu běžně zakoupil) , doporučuji tyto zlevněné aktivační klíče pro steam platformu sledovat zde https://new.is­thereanydeal.com/?by=ga­merating%3Ades­c#/filter:%7B%22cu­t%22%3A%5Btru­e%2C%2225%2F100%22%5D%2C­%22drm%22%3A%5Btru­e%2C%5B%22ste­am%22%5D%5D%2C%22ty­pe%22%3A%5Btru­e%2C%5B%221%22%5D%5D%2C%­22steamperc%22%3A%5Btr­ue%2C%2245%2F­100%22%5D%7D velmi užitečný web na kterém ty slevy najdete seskupené ze všech koutů v jediném přehledu (Fanatical, GamesPlanet, GreenManGaming, AllYouPlay, GameBillet, … atd, je jich moc).

G2A bych se ale vyhýbal, tam jsou ty klíče pokud vím často kradené. Ziskané podvodně způsobem, na kterém nejen že autoři hry nic nevydělají, ale dokonce jsou na něm ztrátoví protože musí platit nějaké pokuty. Podvodníci na G2A totiž ty klíče získávají totiž často na kradené karty, majitelé karet pak banku žádají o zrušení transakce, vývojář nejen že nic nedostane ale bance ještě platí pokutu a klíč už se prodává na G2A, solidní podfuk…

FlAsh_7

Steam z toho chce mít nějakou provizi. (pro bližší pochopení doporučuji nastudovat si pojem „marže“) Hry na výše zmíněných stránkách jsou NEJSPÍŠ levné kvůli nějakému jejich business modelu a cenové politice.

Co vím tak na g2a můžeš prodat hru ke které máš klíč a neaktivoval jsi ho… prodávají se tam hry které byli zakoupené přes ukradené platební karty takže je lidem jedno za kolik to prodají.

Vojta24

Vývojáři her se shodují na tom, že než abyste hru koupili na G2A, tak ji raději ukradněte, protože to ty vývojáře kupodivu vyjde levněji.

G2A je jako platforma docela humus, vážně, nejen že vývojáři nic nedostanou oni ještě navíc musí platit za prakticky každou hru kterou si takhle na G2A někdo koupí (pokutu bance za hlášené zneužití karty, za které ale ti vývojáři vůbec nemohou, to zneužití má na svědomí právě G2A, resp. ten zmetek, který ten kód na G2A anonymně vystavil), což je fakt chucpe tohle, G2A totiž žádnou pokutu platit nemusí, tu za ně platí ti vývojáři. Jestli vývojáře své hry tak nesnášíš, že je ti to jedno, tak ti nerozmluvíme tam nakupovat, třeba se to povede Indiánovi, který o tom dlouze mluvil na svém vlogu https://youtu­.be/3v51ddugWPE?t=3102