Proč jsou hranice některých států v USA tak rovné?

Třeba severní a jižní Dakota, Kolorádo, Nevada, Utah… ?

Nejlepší odpověď
Quimby

Protože neprochází důležitým územím.
To samé mají státy kolem Sahary, nikdo tam nic nechtěl, tak se nakreslily hranice rovně.

Další odpovědi
gecco

Vzali pravítko a narýsovali hranice, jsou to hranice tzv. umělé…
Je to zejména v místech, kde nejsou přírodní hranice (řeky, jezera…) – všimni si třeba jižní hranice Kanady.

Pepa25

Vzniklo to historicky, jako umělé hranice. Koupí Lousiny vzniklo na západ od Mississipi obrovské teritorium, které nepatřilo k žádnému státu. Postupně v průběhu 50. – 60. let 19. století vznikly jednotlivá teritoria a později státy s velmi jednoduše defionvanými hranicemi typu 40 rovnoběžka atd.
Doplňuji:
Ještě k té hranici USA – Kanada, která z větší části kopíruje 49. rovnoběžku a kterou zmiňuje gecco: tam jde o kompromis vzniklý Dohodou mezi USA a VB z roku 1818 …