annas

Proč jsou hinduisté vegetariáni?

Dnes mají svůj svátek vegetariáni. Když jsem si přečetla odpovědi na svou předchozí otázku, všichni odpovídající (včetně mě) dávají ruce pryč od vegetariánství.

Nejlepší odpověď
Toruk

Z důvodu „ahinsy“ – nenásilí a soucítění. Hinduisté a potažmo vegetariáni vědí, že k tomu aby člověk žil nemusí zabíjet další tvory. Ctí tak život nejen lidský, ale veškerý.

Další odpovědi
vagra

Hinduisté staví člověka na úroveň zvířete/a opačně/,tudíž se vyhýbají jeho pojídání.
V opačném případě,by u nich šlo svým způsobem,o „lidožroutství“

anonym

Není to naopak?
Proč jsou vegetariáni hinduisté?
Ale ať je to jak chce,nejsem ani jedno,ani druhé.

Gwen

Odvykli si jíst maso, protože jich spousta bydlí vysoko v horách, a když tam za nimi vylezou zvířata, která by se dala zbaštit, už jsou tak namakaná, že mají děsně tvrdé maso. A tak hinduisté udělali z nouze ctnost, a protože se jim nechce žvejkat tu podrážku, raději se prohlásili vegetariány a žvejkají mrkev. Dobrý?

vagra

Jen chci připomenout,že se dnes slaví po celém světě Mezinárodní den seniorů.

annas

To vím. Původně jsem chtěla tuto otázku vložit, ale nechtěla jsem se nějak mladým připomínat. Vždy ráno prohlížím výročí ve Wikipedii. Ještě je Den kávy, všechno má své dny, jen blbost asi ne.

vagra

To by někde bylo slávy!