Proč jsou dva různé herní systémy u ledního hokeje?

Při MS v hokeji je jiný herní systém (2 skupiny po 8 týmech) a na ZOH v Soči taky jiný systém (3 skupiny po 4 týmech).

Odpovědi
michalo

to je otazka asi pre IIHF… MS hraje 16 tymov a system dvoch skupin po 8 bol zavedeny z praktickych dovodov pred dvoma rokmi ked MS usporiadali dve mesta v dvoch krajinach (stockholm a helsinki). na ZOH hraje len 12 tymov pravdepodobne z casoveho hladiska, dejisko hier si nemoze dovolit mat dostatocny pocet kvalitnych stadionov pre turnaj z viacerymi tymami, a takisto ZOH su medialne zaujimavejsie pre velke hokejove trhy ako kanada a usa a zvycajne koli OH aj prerusia sezonu svojej NHL. ale to samozrejme nechcu robit na nejaku dlhu dobu takze menej tymov – kratsi turnaj, kratsia pauza
Doplňuji:
terajsi system je ozaj od roku 2012, system pred tym zavedeny tusim v roku 1999 bol 4 skupiny po 4, z ktorych sa vytvorili dve semifinalove skupiny po 6 tymov

Olmann

Michalo rozvedl jsi to pěkně,ale MS na dvě skupiny se hraje už trošku déle. Minimálně u nás když bylo MS tak se hrálo na dvě skupiny. Nicméně tato událost určitě není oním mezníkem.

Lamalam

Každý turnaj pořádá někdo jiný, každý pořadatel si zvoli jiný herní systém.