jinsun

Proč jsou důchodci vhodnější na očkování proti chřipce a mladší lidi ne?

Podle tohoto zdroje http://zpravy­.idnes.cz/vzpp-nabizi-vakcinu-ockovani-proti-chripce-zdarma-fsb-/domaci.aspx?c=A131007­_215014_domaci_brm je ockovani doporuceno duchodcum a nemohoucim lidem, OK. Ale proc zrovna oni, kdyz nejsou pro stat velkym prinosem oproti mladsim lidem z hlediska pracovniho?

Nejlepší odpověď
annas

Nemyslíte, že generace dnešních seniorů nevytvořila nic pro vás? Že si nezaslouží, aby dožila v klidu a ve zdraví?

Každoročně se chřipka stává příčinou statisíců úmrtí na celém světě, senioři jsou méně odolní, takže očkováním se dá zabránit dalším závažnějším onemocněním, jejichž léčení je nákladnější.

Takže na jedné straně se na důchodce vydávají peníze, ale na druhé straně se tak prevenci ušetří prostředky na léčení jiných onemocnění.

Další odpovědi
Emefej

Nejsou vhodňejší, ale jsou chřipkou ohroženější.

led

1 – Ak sa zdravotná starostlivosť začne uprednostňovať tým, čo „jsou pro stat velkym prinosem z hlediska pracovniho“, obyvateľstvo toho štátu rýchlo vymrie.
2 – Zdravotná starostlivosť má byť pre všetkých, ktorí ju potrebujú, nielen podľa ich prínosu pre štát, alebo výšky peňažného konta.
3 – Dôchodcovia sú vzhľadom na ich fyzickú a zdravotnú opotrebovanosť náchylnejší na ochorenia, než mladší, menej opotrebovaní ľudia. viď zdravotné štatistiky, ročenky a podobne.

Dochy

Tipnul bych ze jde o vyvážení přínosů a rizik z pohledu: pravděpodobnost onemocnění, závažnost onemocnění (rizika vážnějších komplikací), rizika očkování atd.

ivzez

Jinsune, chybně (obráceně) jste formuloval otázku.

Lidé nejsou vhodní ani vhodnější pro očkování, ale očkování je vhodné
pro lidi – pro všechny, pro některé ohrožené skupiny obyvatel vhodnější.

___

Víte, jak se šíří chřipka? Víte, že spousta seniorů žije sama? Že si
i s chřipkou budou muset chodit nakoupit, do lékárny, na poštu apod.?

Proočkovanost populace včetně důchodců (!)
snižuje počet onemocnění v celé společnosti.

U seniorů navíc hrozí různé komplikace,
jejichž léčba bude dražší než cena očkování.

mosoj

Jakým přínosem jsi přispěl ty. Pochlub se nám.

Alesh

Upřímně řečeno, je mi to buřt, očkování proti chřipce je pitomost, co si vydupala farmaceutická lobby a akorát to jak blbci dotujeme. Dříve se proti chřipce neočkovalo a co se dělo nic. Jo, možná se lidi více hýbali, neseděli doma v teple u počítačů a nebyli tudíž tak zchoulostivělí. Lidi probuďte se, dyť je to kravina!

jirka F

Protože už mají sníženou imunitu a organizmus už se neumí tak bránit jako u mladých lidí kteří jí mají ještě silnou.

led

Alesh, sú rozne varianty chrípky.. My starší pamätáme ako v minulom režime, alebo moderne zápornom režime, pri zvýšenom rozšírení chrípky sa aj hromadne očkovala, bezplatne a tým, ktorí vzhľadom na pracovné povinnosti, kde museli byť medzi ľuďmi sa pridávali aj rôzne vitamíny, opäť bezplatne…