bleskosvodos

Proč jsou dnes lidi na sebe tak zlí?

Ptá se má babička-pořád to nemuže pochopit,že dneska nemaj prachy,tak aspon dělají jeden druhemu zle.

Nejlepší odpověď
suaeda

Mezilidské vztahy se opravdu zhoršily. Dříve se na sebe lidi mohli více spolehnout, jak v zaměstnání tak i v soukromí. Je prostě jiná doba. Tržní. Každý se musí především nejen postarat sám o sebe, a také částečně o své nejbližší. Nová porevoluční doba přinesla hlavně fakt na sobě pracovat a profesně růst. Bohužel ne vždy poctivě a korektně vůči svému okolí. Hodně jedinců nyní bez ohledu na své okolí jak mu uškodí se snaží jít za každou cenu nahoru. Jen aby byli nejlepší aby měli nejvíc. Někdy bych to přirovnal zákonům džungle. Nesežereš ty k obědu druhého, dá si on tebe k večeři.
Měl jsem možnost pracovat s lidmi, kteří se naučili podnikat za první republiky a slyšet jejich názory začátkem devadesátých let a jejich porovnání. Všichni byli zděšeni co se u nás po sametovce dělo. Podle nich to nebylo podnikání ale rozkrádání a vědomé poškozování druhých. Pro sebe jsem to nazval raný kapitalismus 19.století v Čechách. Měl jsem možnost porovnávat s vyspělou západní Evropou a tam je to bohužel jiné.
Doplňuji:
marci1 uvedla velice dobrý příměr. Přestáváme žít duchovně, ale žijeme hlavně konzumně. A když se tak podívám kolem sebe tak veškerá media nás bombardují reklamou. Vy nemáte ještě tohle či tamto, ale to nejste in. Ostatní to již to mají a podívejte se na ně jak jsou na tom lepší než vy. Bohužel ještě nejsme dostatečně odolní vůči reklamě a tak nás pěkně masíruje včetně vydělaných peněz v našich peněženkách.

Další odpovědi
marci1

Většina lidí žije konzumním životem. Touží po majetku, věcech. Stále nová auta, počítače, mobily, značkové věci. Nějak zapomněli žít „duchovně“, komunikovat se svými blízkými, vážit si rodiny, přátel, vážit si zdraví, duševní pohody. Neumí se radovat z maličkostí. Vyvyšují se nad ostatními a dávají bezostyšně najevo, že nenávidí některé národy, skupiny lidí, věřící apod. Stále platí : „Kdo se vyvyšuje, bývá ponížen“. Naštěstí existují lidé, kteří mají rádi nejen sebe, ale i ostatní a chovají se k sobě hezky. 🙂

mosoj

Ona ta zloba a zášť byla i dříve. Byla ale společenským řádem tlumena ( zase ale jak pro koho), nicméně nemohla narůstat do nekonečných rozměrů.
Takové to klasické "Chcípla mně koza tak ať sousedovi chcípne také, platilo a platí stále.
Jinak souhlas se suaedou.
Doplňuji:
Jo a bibli bych vynechal. Za svého života ( a není tak krátký) jsem potkal nejzákeřnější lidi co byli také na oko nejvíce věřící. Pozor !! není to ale pravidlem je to jejich vlastností.

Lamalam

Jeden druhému zle dělal i dříve. Jenom se o tom tolik nemluvilo v televizi.

ptáč

Lidi se nemění a to ani věkem.

nnn1

V bibli se píše v 2. Timoteovi, třetí kapitole 1–5 verš: „Věz však, že v posledních dnech tu budou kritické časy, s nimiž bude těžké se vyrovnat. Lidé totiž budou milovat sami sebe, budou milovat peníze, budou sebejistí, domýšliví, rouhači, neposlušní rodičů, nevděční, nevěrní, bez přirozené náklonnosti, nepřístupní jakékoli dohodě, pomlouvači, bez sebeovládání, suroví, bez lásky k dobru, zrádci, svéhlaví, nadutí pýchou, budou spíše milovat rozkoše než milovat Boha, ti, kdo mají způsob zbožné oddanosti, ale vůči její síle se prokazují jako falešní.“ Z toho vyplývá, že žijeme v posledních dnech. Ale čeho? Podle bible Bůh již brzy zakročí a všechny ničemné lidi odstraní. Žalm 37:10 říká: „A ještě chvilku, a ničemný již nebude; a jistě budeš věnovat pozornost jeho místu, a on nebude.“ Nebude ani smrt ani bolest (Zjevení 21:4). Budou také vzkříšeni mrtví (Skutky apoštolů 24:15). K tomu, abychom i my do té doby vstoupili, musíme ale něco udělat. Pokud chcete vědět co, tak mi můžete napsat zprávu a já vám pomocí bible odpovím.