Proč jsou chybné klabosnice

Ani jedna neobsahujje písmeno CH

Nejlepší odpověď
annas

Ch je spřežka, která je tvořená c + h, takže je zbytečné, aby měla svou klávesu. Stejně jako ou. Proto chybějící ch nepokládám osobně za nedostatek. . Navíc při hmatové metodě používáme na psaní jen 8 prstů, palce spočívají na mezerníku, nedá se už rozšířit …

Klávesy jsou seřazeny podle frekvence hlásek, pohyblivosti prstů při psaní hmatem všemi deseti. Původní česká klávesnice psacího stroje byla převzata z němčiny v době, kdy jsem byli součástí Rakousko-Uherska a němčina byla úředním jazykem. Na nejstarších strojích bylo i německé přehlasované samohlásky.

Později došlo k modifikaci klávesnice na českou QWERTZ. Původní rozložení QWERTY nevyhovuje češtině, protože „z“ se objevuje v češtině častěji než „y“. Přibyla i písmena s háčkem.

Toto uspořádání převzaly počítačové klávesnice. Změnilo se např. umístění znamének – ), :, ', /. atd.