Ametyst

Proč jsou čeští politici posedlí Tchajwanem?

jak stále říkám, historii neznám. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Politická turistika, již za první republiky se tomu říkalo „žrát a chlastat za vlast“ (za peníze daňových poplatníků). Jistě je lepší de luxe dovolená na Tchajwanu než třeba v Albánii. 😁 Už jen kvalitou poskytovaných služeb, o atraktivnosti lokace nemluvě.

Navíc – zároveň tím plní direktivy z Jůesej, mediálně dokazují „celosvětovou podporu“ – a to je DŮLEŽITÉ v dnešní informační válce, kde image tvořené propagandou je zásadní. O tom, že bychom podporou Tchajwanu reálně „něco získali“ si můžeme nechat zdát, je to právě NAOPAK. Ale to je v tomto úpadkovém stádiu dem(ent)okracie NORMÁLNÍ, že vlády pracují PROTI zájmům svých občanů. 😕

Další odpovědi
elkon

Protože lezou Americe do zadku a prosazují protičínskou politiku. A je jim jedno, že Čína si s námi „vytře zadek“, kdykoli si vzpomene.
Kdysi před padesáti lety, za doby vlády Mao Ce-tunga koloval jeden vtip: poboční hlásí Mao Ce-tungovi – „Češi nám vyhlásili válku“. Mao odpověděl „a v kterém hotelu bydlí“.

Kazatel

Protože se historie opakuje. Když je válka v Evropě, Amíci nemohou zůstat pozadu a snaží se vyvolat konflikt i na Dalném východě. (srovnej WWII).

Tchajwan je integrální součástí Číny, svět kolem se to rozhodl respektovat, ale jsou státy, které budou just natruc dělat věci, které tomu odporují a Číňanům se pochopitelně nelíbí.

Pepa25

Protože Tchajwan je „další na řadě“ zemí ohrožených svým silnějším sousedem – prostě zemí, které je zapotřebí se proto zastat. Osobně začínám věřit tomu, že když Čína vidí, co fakticky Rusku na Ukrajině prochází (samozřejmě ne úplně, ale zatím sankce ustáli), že skutečně také zkusí Tchajwan vojensky obsadit nějakou rychlou akcí.

plebs

Poněvadž mají pěknou vlajku jel jsem přes malé městečko a tam byla na budově vyvěšena UA a Vystrčilova vlajka nebylo to na MÚ.

Emefej

Možná proto, že je to významný investor v ČR (asi desetkrát významnější než ČLR).