slevin

Proč jsou Češi takovi srabi? Neznám jiný národ v Evropě, který by byl ze všeho tak podělaný.

Původní dotaz

Proc jsou češi takovi srabi?neznam jiny narod v evrope,ktery by byl ze vseho tak pos…ý

Vulgární výraz jsem upravila.

Nejlepší odpověď
talka

Ty (ne)posero, ty proti tomu něco děláš??? Nebo jen kecáš/kritizu­ješ/soudíš ,,,

Další odpovědi
Nuk nuk

Srabi, v jakém smyslu. Spíš než srabáctví považuji za naši ne vždy dobrou vlastnost určitý druh podlézavosti a neschopnost si sami vládnout. Nejsvalnatější řeči vedeme, když nás někdo ovládá. Tuhle vlastnost jsme nejspíš zdědili po Kletech.

ten který je

Podobnou otázku mi nedávno položil jeden Ukrajinec,který nechápal proč jsme v r.1968 nevedli ozbrojený odpor proti Rusům.Odpověděl jsem mu,že tenkrát zde nebyli jen Rusové,ale i Ukrajinci v rámci Sovětského svazu a že jsme neměli za zadkem USA které válčili tenkrát ve Vietnamu a měli svých starostí dost.Moc se to tomu hrdinovi nelíbilo.

mosoj

A který národ v Evropě je jiný a jak jsi to poznal ?

anonym

V každé době jsou lidi jako srabi jiným způsoben, protože jsou jinak perzekuovaní.
Za komunistů jsem se jako dělník NIDKY NEBÁL vystupoval proti straně a vládě ( a lidi od nás z fabriky) protože jsme věděli, že za nás si k mašině na tři směny nikdo nestoupne když nás zavřou), zrovna tak na tom byli horníci, hutníci, dojičky, traktoristi.To jen ti, kteří se báli o své teplé fleky a to, že by museli dělat rukama, tak ti byli podělaný strachy něco někde kritizovat.
V dnešní době se já jako dělník bojím kritizovat, protože mně mohou kdykoliv vyhodit (a taky vyhodili) z práce a v padesáti letech se ta práce špatně hledá.
Takže co je lepší, za komunistů držet hubu a krok (ale to jsem já nemusel) a nebo dneska držet hubu a krok ( a to MUSÍM).Tenkrát i kdyby mně z práce vyhodili tak va každé druhé fabrice by mně s radostí přijali, dneska padesátníka nikde nechtějí.