Saky

Proč jsou celebrity více než doktoři atd…

Chtěla bych se zeptat proč jsou hasiči,doktoři a podobně pod celebritama. Myslím to tak že dostávají malé platy,se koukněte na učitele a třeba na Leoše Mareše,nebo na jiné herce a zpěváky. Vždyt když se to tak veme tak nic moc nedokázaly oproti někaým hasičum,kteří zachranují deno deně životy ..... :(

Nejlepší odpověď
www

Platí to jen někde.
V civilizovaných zemích je to jen taková móda, kdy se na celebritách reklamou vydělává a zhýčkaní konzumenti to vděčně přijímají, mají totiž jen velmi málo problémů.
Ale jsou i země, většinou ‚rozvojové‘, kde je např. lékař, učitel ap. nad zlato! O nějakých celebritách v našem pojetí lidé nemají ani zdání a jsou jim naprosto k ničemu (stejně jako mně).

Další odpovědi
Sarrow

Jednoduše řečeno proto, že nejsou vidět…
Doplňuji:
Peníze se kolem nich netočí jako kolem celebrit.

anonym

Takto řečeno je to jednoduché – na „celebritách“ se živí spousta lidí a ti je, ve vlastním zájmu, neustále propagují – bez této propagace by většina „celebrit“ neznamenala společensky vůbec nic (a nebo možná ano – v jiném ´oboru´ – mnohé „celebrity“ nejsou jen ´vypatlanci´ a ´blbky´).
Z druhé strany – kdyby nebyly lidé, kteří celebritám (a jejich propagátorům) ty „platy“ platí, také by nebyly „celebrity“ celebritami – takže zřejmě opravdu nemalé části společnosti na těch potřebných a důležitých „hasičích, doktorech“ záleží méně, než na pozlátku – těžko hlupákům (z mého pohledu) stanovíš žebříček hodnot…
😉

marci1

Lidi více zajímají tzv. viditelné „celebrity“ a to jsou herci, zpěváci, modelíny ap. Většina lidí je zná, pořád se o nich všude píše. Potom si mezi sebou o „c“ vyprávějí a sdělují nejnovější „skandály“. Jako např. kdo s kým, kdo koho opustil, kdo se kde opil, kdo má nemanželské dítě, kdo leží v nemocnici „ve velmi těžkém stavu“. Souhlasím s tím, že by měli být hlavně oceňovány profese jako : lékař, vědec, hasič. Prostě ti všichni kdo zachraňují lidské životy, vynaleznou nový lék apod.

ivzez

Nechápu, proč se pro skupinu osob, které máte na mysli,
ujalo zrovna označení celebrity.

Pro mne jsou celebritami spíše ti hasiči, lékaři, …

K finančnímu ohodnocení:
To je jednoduché, „celebrity“ zazáří jen na chvilku
a protože toho řada celebrit moc neumí,
musí si za tu krátkou dobu si vydělat na zbytek života.

A protože se příživníci najdou i zde, musí zároveň vydělat i na ně.

Krakis

Protože jsou lidi blbí !