dust8

Proč jsou 100 Hz LCD televize pořád dvakrát tak dražší, než ty 50 Hz? Kdy konečně zlevní?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Problematika cenotvorby je v globalizačním monopolním (pardon, OLIGOPOLNÍM – PCHE!) pseudokonkurenčním trhu celkem zajímavá, ale to je na dlouhou a jinou diskuzi.

Ptáš se, jako kdybys ještě věřil na „cena by měla odrážet reálnou hodnotu“ a „situaci nabídka/poptávka“ apod., KDYSI platné poučky. Probuď se, žiješ v 21.století! ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Toho jsem si nikdy nevšiml, ale VŠECHNY TV jsou předražené, vzhledem k jejich mizerné životnosti okolo 4 let. Ani jsem si nevšiml, jaké výhody mají TV s rozlišením 4K a další vychytávky. Ať si je všechny strčí do elktronické pr…, kdysi vydržela TV 20 let.

Dochy

Kepler: Ta TV vydržela 20 let protože ji někdo stále opravoval. Trochu o tom vím, táta opravoval telky půlce vesnice. Měli jsme nějakou černobílou na vlastních nožičkách, jak tehdy bývalo zvykem. Několikrát výměna elektronek, později když už ve stáří měla problémy se zpracováním signálu naši kupovali novou – prošlo u nás několik různých typů barevných i černobílých (raná osmdesátá léta, telky co pamatuju české a maďarské) všechny kiksly v záruce. Pak u nás zakotvila Tesla 110ST, tu jsem opravoval snad až já – z nějakého spoje se vyhřál a odtekl cín a začlo to tam jiskřit. Jo, také bych nevěřil, že je to možné… ale stačilo najít a zalít kapkou cínu.

A proč se ta telka opravovala a vydržela tak dlouho? Protože musela. Podle http://www.ol­dradio.cz/ts4415­.htm stála ta tesla 110st 15 tisíc – tedy několikaměsíční plat. Teď si většina lidí koupí telku za plat za 2 dny až týden. Pokud ji nechá opravit v servisu, bude to stát srovnatelnou částku jako nová televize.