Magnus

Proč jsme tím, kým jsme?

Nevíte (nebo neznáte nějaký článek), proč je naše vědomí zrovna v našem těle? Silně pochybuji, že to naše „já“ je nějaká duše nebo forma energie – spíš určité sestavení molekul a neuronů v mozku. Zde by ale nastal problém, co by se stalo, kdyby bylo u někoho uspořádání úplně stejné? Šance je samozřejmě velmi nízká, ale určitě ne nulová.

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka je v odkazu.: Proč jsme, kým jsme.
http://techne­t.idnes.cz/ob­jevu-dna-csp-/veda.aspx?c=A130423­_141239_veda_mla
--

Může za to DNA. Před 61 lety došlo ke zveřejnění jednoho z největších objevů 20. století. Skupina britských vědců popsala podobu DNA, a tedy fyzickou podobu našeho biologického dědictví. DNA se stala zásadním nástrojem pro diagnostiku nemocí, pomáhá k objasňování zločinů či k pěstování plodin s lepšími vlastnostmi nebo určuje otcovství

" Myslíme si, že jsme objevili základní kopírovací mechanismus, jímž život pochází ze života," napsal vědec Crick , nositel Nobelovy ceny.

Uprostřed článku je odkaz na práci vědců.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/ob­jevu-dna-csp-/veda.aspx?c=A130423­_141239_veda_mla

Jinak kdyby chyby … Je to tak …

Další odpovědi
Drap

Protože nejsme nikým jiným