Avatar uživatele
FOG

Proc jsme jako lidstvo stale nepoucitelni?

Jiz moje babicka ,ktera byla vzdelana a ucitelka mi rikala,ze lidi neposlouchaji dobre rady ,treba od rodicu a kazdy si jde v tom zivote podle sveho.
Pry se musi kazdy spalit,nez se pouci.
Prestoze urcite, „veci“ , v zivote jsou stejne po staleti.
Doplňuji:
Bohuzel ,babicka jiz nezije,prestoze se dozila krasnych 91 let a z vlastnich zkusenosti vim,ze rodice poslouchame neradi,to spise ty prarodice,i kdyz jsme, „jaksi ve veku“.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: FOG

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, Jahoda, jendahun, Radak před 4824 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jahoda

Někdo si hold nedá říci… Přiznám se, že i já mám svoji hlavu a jednám většinou podle sebe. Následně uznám, že jsem udělala chybu a měla dát na rady druhého. Někdy si ale poradit nechám a v závěru jsem ráda, že jsem tak učinila.

Záleží na konkrétní situaci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Babsi

Protože nejlepší učitel je praxe a když ti někdo tvrdí, že to tak je a ty jsi to ani nezkusil tak tomu budeš věřit méně než když to zažiješ na vlastní kůži.
Tak si to myslím já teda… :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

v tomto musím s vaší babičkou naprosto souhlasit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Jojo,tak to nějak je a člověk si nedá říct.Děda pamatoval časy za První republiky a život za „tatíčka Masaryka“,kdy od devíti let už pracoval a snažil se pomáhat živit rodinu,jeho bratr jel za prací do Ameriky a umřel tam,babička posluhovala jako děvečka na statku sedláků,byla nezaměstnanost a bída,každý se léčil jak se dalo,protože na doktora nebylo,pan Masaryk jel Vsetínem na bílém koni a rozhazoval pětníky na přilepšenou té lůze co ho volila a chcípala hlady.Ano,demo­kracie se vrací.Akorát ceny jsou dnes trochu jiné,jinak se historie opakuje.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
stana73

Jistě,že je v tom moudrost,ale neznamená to,že musíme všechny rady slepě poslouchat.Všechno prochází vývojem,ať věci,technika,spo­lečnost,atd.Něk­dy je to k dobru,ale jindy může jednou řečená rada pomáhat celý život

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Asi se jedná o slepou vývojovou větev…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Máš pravdu. Taky jsem se oženil a ta slečna se provdala a přijala moje příjmení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek